امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150100
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 464
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، دفتر امور اقتصادی و تجاری وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای خواستار تعلیق اجرای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعـــود، دفتر امور اقتصادی و تجاری وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای خواستار تعلیق اجرای تحریم‌های ایران ذیل قانون اختیارات دفاعی مصوب سال 2012 و در راستای پایبندی به «طرح اقدام مشترک» شد.

این اطلاعیه که «کورت تانگ»، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور اقتصادی و تجاری روز پنحشنبه روی وب‌سایت اداره انتشارات دولت قرار داده به مشخص کردن رئوس اقداماتی می‌پردازد که واشنگتن در راستای پایبندی به اجرای «برنامه مشترک اقدام» که در تاریخ 24 نوامبر 2013 (3 آذرماه سال 1392) بین ایران از یک سو و گروه موسوم به 1+5 از سوی دیگر به امضا درآمد.

وزارت خارجه آمریکا در این اطلاعیه اجرای کامل تمامی تحریم‌های آمریکا که متعاقب اعلام «برنامه مشترک اقدام» معلق نشده‌اند را مگر در صورت اطلاع ثانوی، لازم دانسته است. 

این اطلاعیه که به امضای «جان کری»، وزیر خارجه امریکا رسیده همچنین یادآور می‌شود تمامی اشخاص آمریکایی یا موسسات خارجی تحت مالکیت اتباع این کشور کما فی‌السابق، مگر در صورت دریافت مجوز از وزارت خزانه‌داری آمریکا از انجام مبادلات مالی با ایران منع می‌شوند.

«دفتر امور اقتصادی و تجاری» به علاوه هشدار داده دولت آمریکا با ناقضان قوانین تحریم‌های ایران برخورد خواهد کرد.

بنا بر این اطلاعیه، تحریم‌های تعلیق شده ذیل «قانون اختیارات دفاع ملی» در صورت عدم انجام اقدامات بیشتر از سوی ایران و گروه 1+5 روز 1 جولای 2015 از سر گرفته می‌شوند.

انتهای پیام /

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها