امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150122
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۶
تعداد بازدید: 504
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، گفت: برنامه‌ها و اقدامات ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پیروان مــوعـــود، گفت: برنامه‌ها و اقدامات وزارت امور خارجه در پیگیری حقوق اتباع ایرانی خارج از کشور و به ویژه زندانیان ایرانی در سایر کشورها در کمیته سیاسی نظامی کمیسیون اصل 90 مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در همین راستا تلاش و پیگیری‌ها برای هماهنگی با قوه قضاییه و وزارت امور خارجه صورت می‌گیرد تا این زندانیان به داخل کشور منتقل شوند.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس همچنین اظهار داشت: خانواده‌های زندانیان ایرانی خارج از کشور نامه‌های زیادی را به کمیسیون نوشته و از طرز کار وزارت امور خارجه در پیگیری حقوق زندانیان خود گله‌مند بودند.

افضلی‌فرد اضافه کرد: بناست تا وضعیت اتباع ایرانی که به استرالیا مهاجرت کرده و به جزایر دور دست تبعید شده‌اند از سوی کمیسیون اصل 90 مورد پیگیری قرار گیرد و در این راستا تلاش می‌شود تا زمینه بازگشت این افراد به کشور فراهم شود.

وی در پایان گفت: همچنین رصد اقدامات و برنامه‌های کاری سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف از دیگر برنامه‌های کمیسیون اصل 90 در سال جاری خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها