امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150143
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۰
تعداد بازدید: 469
اشپیگل عربی
اشپیگل انگلیسی امروز در گزارشی کامل مغزمتفکر داعش را جاسوس صدام اعلام کرد و تصاویر و نقشه های راهبردی او گروه مزبور را منتشر کرد.

به گزارش پیروان موعود روز گذشته وب سایت اشپیگل عربی خبری درباره راهبرد داعش و مغز متفکر این گروه در خاورمیانه را افشا کرد .

اما این خبر در همین جا ختم نشد. وب سایت اشپیگل انگلیسی امروز در گزارشی کامل مغزمتفکر داعش را جاسوس صدام اعلام کرد و تصاویر و نقشه های راهبردی او گروه مزبور را منتشر کرد. در این زمینه پرس تی وی به نقل از همین سایت در گزارشی مفصل نوشته است : سمیر عبد محمد الخلیفاوی معروف به «حاجی بکر» بر طرح دقیق پیکارجویان داعش شامل جاسوسی، نظارت، آدم ربایی و قتل برای تصرف شمال سوریه نظارت داشت. طبق این گزارش سرهنگ سابق اطلاعاتی عراق که در درگیری‌های سال 2014 کشته شد «سال‌های متمادی نقش مهمی در اداره داعش به عهده داشته است.» این مجله مدعی شد به اسناد محرمانه‌‌ای درباره الخلیفاوی دسترسی دارد که طرح کلی ساختار سرویس اطلاعاتی داعش و نقشه‌های تصرف بخش‌های زیادی از سوریه را دربردارد؛ نقشه‌هایی که بعدها به پیشروی سریع تکفیری‌ها در عراق منجر شد. این اسناد همچنین از عملیات اطلاعاتی و جاسوسی داعش پرده برداشت که با هدف کسب و حفظ برتری بر تروریست‌هایی که جالب به نظر می‌رسیدند صورت می‌‌گرفت. طبق این گزارش، بکر در پی انحلال ارتش عراق توسط مقامات امریکا در سال 2003 سرنوشت تلخی پیدا کرد و بیکار شد. وی بین سال‌های 2006 و 2008 مدتی را نیز در زندان‌های امریکا از جمله ابو غریب سپری کرد. در این گزارش آمده است بکر به همراه گروهی از ماموران اطلاعاتی سابق عراق در سال 2010 ابوبکر البغدادی را به عنوان رهبر رسمی داعش منصوب کردند تا «به این گروه وجهه مذهبی بدهند.» بکر در سال 2012 مستقیما بر طرح خود برای تصرف شمال سوریه نظارت کرد که به همراه گروهی از پیکارجویان که از عربستان سعودی، تونس و اروپا جمع آوری کرده بود و قرار بود به همراه کهنه‌سربازان چچنی و ازبک بجنگند اجرا شد.

برچسب ها:
آخرین اخبار