امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150148
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۴۵
تعداد بازدید: 391
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی امروز(چهارشنبه) خود درباره مذاکرات امروز در ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعـــود، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی امروز(چهارشنبه) خود درباره مذاکرات امروز در وین گفت: امروز تیم در سطح معاونان و کارشناسان عازم وین شدند. امروز و فردا مذاکره تیم با اشمیت خواهد بود و روز جمعه در سطح 6 کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: بحث تحریم‌ها در صدر موضوعاتی است که می‌خواهند گفت‌وگو کنند؛ کلیات و جزئیات باید در توافق مدنظر قرار گیرد و همزمان با توافق احتمالی باید همه تحریم‌ها لغو شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد پیش بینی امیرعبدااللهیان درباره آتش بس در یمن گفت: ایران از ساعات اولیه شروع عملیات تحرکات خود را پیش برد. ما مخالف اقدام نظامی بودیم و طرح ٤ ماده ای ایران بر این اساس ارائه شد.

افخم یادآور شد: توقف حملات اقدام مثبتی است و وزارت خارجه و هلال احمر تلاش دارند کمک‌ها را ارسال کنند.

وی در مورد انتشار فک شیت از سوی ایران نیز گفت: انتشار فکت شیت متناسب با روند مذاکرات و صلاحدید صورت می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حادثه فرودگاه جده گفت: پیگیری‌ها در سطوح مختلف ادامه دارد، امیدواریم حکم لازم برای دو فرد خاطی صادر شود.

افخم در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص خبر الاخبار درباره تماس تلفنی روز گذشته وزیر خارجه آمریکا با ظریف نیز این خبر را تایید کرد و گفت: برخی موارد پیش می‌آید که در آستانه مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگوهایی انجام شود و گفت‌وگوها در همان چارچوب بوده است.

وی همچنین افزود: گفت‌وگوی تلفنی در مذاکرات هسته‌ای بوده و اینکه در حاشیه گفت‌وگوها، درباره مسائل منطقه صحبت شده محتمل بوده، ولی اینکه صرفاً در خصوص یمن بوده است، خیر.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین در خصوص حضور ظریف در اجلاس بازنگری معاهده‌ NPT گفت: آقای ظریف بدین منظور روز یکشنبه به نیویورک خواهد رفت و تیم مذاکره کننده ایشان را همراهی می‌کنند و یک سخنرانی خواهند داشت.

وی افزود: پیش بینی می‌شود با حضور وزرای سایر کشورها و 1+5 امکان برگزاری نشست و گفت‌وگو فراهم شود البته الان زمان و تاریخ مشخصی نداریم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران در هر ایالت آمریکا نیز گفت: همه این موارد و بحث همه تحریم‌های هسته‌ای در مذاکرات جاری در وین انجام می‌شود.
 

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها