امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150204
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۳۶
تعداد بازدید: 355
عزل و نصب های پادشاه عربستان
پادشاه عربستان بامداد چهارشنبه در اقدامی غیرمنتظره دست به تغییر در ترکیب حاکمیت این کشور زد.

عزل و نصب های پادشاه عربستان

به گزارش پیروان مــوعــود،«سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان سعودی بامداد امروز چهارشنبه با صدور احکام حکومتی جدید، دست به تغییرات گسترده در ترکیب حاکمیت این کشور زد.

سلمان ابتدا در حکمی «مقرن بن عبدالعزیز» را از ولیعهدی کنار گذاشته و محمد بن نایف را به عنوان ولیعهد جدید معرفی کرد. سلمان در حکم خود مدعی شده است که مقرن به درخواست خود از ولیعهدی انصراف داده است.

پادشاه عربستان در حکمی دیگر محمد بن سلمان، فرزند خود و وزیر دفاع جوان این کشور را به عنوان ولی ولیعهد معرفی کرد تا پیش بینی ها مبنی بر احتمال کودتای داخلی محمد بن سلمان برای قبضه قدرت، تحقق یابد.

همچنین پادشاه عربستان اعلام کرد که سعود الفیصل که به مدت 40 سال وزیر خارجه این کشور بود، از سمت خود کنار رفته و عادل الجبیر سفیر عربستان در آمریکا جایگزین او می شود.

بر اساس احکام صادر شده، پادشاه عربستان خالد بن عبدالعزیز را به عنوان وزیر بهداشت، عادل الفقیه را وزیر اقتصاد و برنامه ریزی و مفرق الحقبانی  را وزیر کار معرفی کرده است.

همچنین حمد السویلم رئیس دیوان پادشاهی و عبدالله الیاسر معاون سرپرست رادیو و تلویزیون اعلام شده اند.

ریاض به دلیل تغییرات عمده صورت گرفته اشاره ای نکرده، اما از زمان انتقال قدرت به سلمان زمزمه هایی از احتمال تغییر در ترکیب قدرت و ارتقا جایگاه محمد بن سلمان مطرح شده بود.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها