امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150263
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 692
آیت‌الله نوری‌همدانی
اولین رکن اصلی این انقلاب، اسلام است به نحوی که اسلام ناب محمدی را به حاشیه رانده بودند ولی امام راحل(ره) با این انقلاب، ابعاد مختلف اسلام را شناساند و آنها را به عرصههای زندگی مردم بازگرداند.

آیت‌الله نوری‌همدانی

به گزارش پیروان موعود، منطقه یزد، این مرجع تقلید در جمع رزمندگان، خانواده شهدا و مدیران استان، یکی از موضوعات مورد تاکید در روایات اهل بیت(ع) را شناخت زمان، ذکر کرد و با اشاره به آیه 26 سوره انفال، افزود: براساس این آیه قرآن، بر هر خردمندی لازم است که شناخت کاملی از زمان خود داشته باشد و در این راستا حرکت کند.

وی در ادامه با بیان این‌که «یکی از مزایای قرآن کریم، تازگی و پویایی آن در هر زمان و نازل شدن آیات آن برای همه انسان‌هاست» شناخت زمان را شناخت حوادث و اتفاقات آن زمان و ارزیابی و ریشهیابی درست آنها، شناخت اهل آن زمان و ترفندهای دشمن در آن عصر، تعریف کرد.

وی با ذکر ظلم دوران قبل از پیروزی انقلاب بر مردم کشورمان، انقلاب اسلامی ایران را برخوردار از سه رکن اصلی دانست و تصریح کرد: اولین رکن اصلی این انقلاب، اسلام است به نحوی که اسلام ناب محمدی را به حاشیه رانده بودند ولی امام راحل(ره) با این انقلاب، ابعاد مختلف اسلام را شناساند و آنها را به عرصههای زندگی مردم بازگرداند.

آیت‌الله نوری‌همدانی دومین رکن مهم انقلاب اسلامی را مردم خواند و تاکید کرد: پیامبران نیز در نخستین گام رسالتشان، مردم را با خود همراه میکردند و بعد به سراغ فرعونها و نمرودهای زمان خود میرفتند و امام(ره) نیز در این انقلاب به مردم استعمار و استکبارزده هویت داد.

وی با اشاره به حوادث دی 56 که به دنبال توهین یکی از روزنامه‌ها به امام خمینی(ره) و از سوی حکومت استبدادی برای محک زدن مردم پس از حصر و تبعید امام در قم روی داد، افزود: در محکومیت این اقدام بازار و کلاسهای درس تعطیل شد و در جریان تظاهرات مردم، برخی کشته و تعدادی نیز دستگیر شدند و بنده نیز در این جریان به خلخال، سپس تبریز و بعد نیز به یزد تبعید شدم.

این مرجع تقلید سومین رکن انقلاب اسلامی ایران و از دستاوردهای بزرگ آن را ولایت فقیه خواند و تاکید کرد: ولایت فقیه، موضوع بسیار مهمی است چراکه در راس هر حکومت اسلامی، باید پیامبر(ص)، امام معصوم(ص) یا نائب بر حق آنها باشد.

آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: بنا بر آیات قران باید حافظ نعمات خداوند باشیم و انقلاب اسلامی نیز نعمت و امانت خداوند است که باید آن را قدر دانسته و حفظ کنیم تا به دست صاحب اصلیاش، امام زمان(عج) بسپاریم.

انتهای پیام

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها