امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15027
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 181
محمد فارسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به انتخاب دولت تدبیر و امید، یک نشاط و امید در صنعت ...

محمد فارسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به انتخاب دولت تدبیر و امید، یک نشاط و امید در صنعت برق ایجاد شده است، افزود: هر چند امید و نشاط با انتخاب حسن روحانی به جامعه و صنعت برق بازگشته است اما تا زمانی که فشار کارفرمایان و بانک‌ها از روی دوش پیمانکاران برق برداشته نشود مشکل صنعت برق حل نخواهد شد.

* کاهش مطالبات پیمانکاران برق به یک سوم با کاهش حجم پروژه‌ها

فارس در پاسخ به این سؤال که میزان مطالبات پیمانکاران برق از توانیر و وزارت نیرو چه میزان است؟ گفت: مطالبات پیمانکاران برق از وزارت نیرو و توانیر به یک سوم کاهش پیدا کرده است اما این کاهش نیز به قیمت بیکاری و رکود در صنعت برق بوده است.

رئیس سندیکای صنعت برق ایران افزود: سستی و رکود فعالیت‌های برق همچنان به قوت خود باقی است بنابراین امیدواریم با انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور دولت یازدهم امید و نشاط در صنعت برق حاکم شود.

* کاهش حجم پروژه‌های تعریف شده از سوی توانیر

فارس تصریح کرد: مطالبات پیمانکاران صنعت برق از توانیر و وزارت نیرو دو بخش است که یک بخش آن مربوط به شرکتهای کوچک و متوسط و یک بخش دیگر مربوط به شرکتهای بزرگ است.

وی افزود: مطالبات شرکتهای بزرگی مثل مپنا، پارسیان و ایران ترانسفر از توانیر تغییری نکرده است و همچنان به قوت خود باقی است.

رئیس سندیکای صنعت برق ایران تأکید کرد: مطالبات شرکتهای کوچک از توانیر به دلیل کاهش حجم پروژه‌های تعریف شده از سوی این شرکت باعث شده تا کاهش یابد، بنابراین این کاهش حجم پروژه‌ها از سوی توانیر، بیکاری و رکود در صنعت برق را در میان شرکتهای کوچک و متوسط حاکم کرده است.

وی تصریح کرد: اگر شرایط کار و پروژه‌ها در حالت عادی بود مطمئن هستم که مطالبات پیمانکاران برق از توانیر بسیار بالاتر بود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها