امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150274
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 801
فقط کافی است سری به خیابان‌های شمال «تهران» بزنید؛ به ویژه آخر شب تا شاهد آخرین مدل ماشین‌های لوکس، پورشه، بنز، بی‌ام‌و، مازارتی و خودروهای اروپایی باشی که بی‌هدف دور می‌زنند و در خیابان‌ها گاز می‌دهند. این وضعیت تقریباً تمام شب‌های تعطیلی تکرار می‌شود.

به گزارش پیروان مــوعــود؛فقط کافی است سری به خیابان‌های شمال «تهران» بزنید؛ به ویژه آخر شب تا شاهد آخرین مدل ماشین‌های لوکس، پورشه، بنز، بی‌ام‌و، مازارتی و خودروهای اروپایی باشی که بی‌هدف دور می‌زنند و در خیابان‌ها گاز می‌دهند. این وضعیت تقریباً تمام شب‌های تعطیلی تکرار می‌شود.
شاید همین ماجرا بود که باعث شد جک استرا وزیر خارجه پیشین «انگلیس» و رئیس «کمیته مشترک دوستی ایران و انگلیس» که زمستان 1392ه‍ .ش. به «ایران» سفر کرده بود، از وضعیت ماشین‌ها و خیابان‌های ایران تعجّب کند و بگوید: تهران، شبیه «مادرید» و «آتن» است و بعد هم از واردات 500 دستگاه پورشه به ایران خبر دهد!
آمارهای گمرک ایران نشان می دهد که طیّ سال‌های اخیر، حجم بالایی از خودروهای لوکس به ایران وارد شده است. تنها در سال 1392ه‍ .ش. بالغ بر ۱۰۶ دستگاه پورشه مدل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به ایران وارد شده‌اند. همین آمارها نشان می‌دهد که در همین سال بالغ بر ۲۲۳ دستگاه خودروی با قیمت بیش از ۷۰ هزار دلار از مرزهای ایران عبور کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر ۱۰۱ دستگاه، قیمتی بیش از ۱۰۰ هزار دلار داشته است؛ یعنی خروج بالغ بر ۲۲.۴ میلیون دلار فقط برای دور دور کردن برخی از جوان‌ها در خیابان‌های بالای شهر هزینه شده است.
گران‌ترین خودروی وارداتی که در گمرک ایران به ثبت رسیده است، یک دستگاه فراری اسپایدر کروکی ۴۵۸ قرمز رنگ است که با قیمتی معادل ۲۴۰ هزار دلار در گمرک به ثبت رسیده است. قیمت خودروهای لوکس، به راحتی مرز میلیارد تومان را پشت سر گذاشته است، بی‌ام‌و X۵ که با قیمتی حدود ۷۳ هزار دلار در گمرک کشور به ثبت رسیده است، با قیمتی معادل ۱.۲ میلیارد تومان به مشتریان نهایی فروخته می‌شود؛ یعنی یک میلیارد تومان تفاوت قیمت ورود به کشور تا فروش نهایی.
این سودها به کجا می‌رود، خود جای سؤال دارد؛ امّا حال و روز این ماشین‌ها و رانندگانشان را باید از راننده تاکسی‌های این مناطق پرسید؛ جایی که در سرما و گرما، پشت ترافیک و با نگرانی از شیوه رانندگی بی‌مبالات این رانندگان، همواره از تصادف‌های میلیونی می‌ترسند و پانصد تومانی‌های مچاله مسافران را جمع می‌کنند.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها