امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150286
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 535
حجت‌الاسلام مهدی طائب؛
رئیس قرارگاه عمار گفت:‌ امروز آل‌سعود، یمن را فقط به خاطر شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بمباران می‌کند.

حجت‌الاسلام مهدی طائب؛

به گزارش پیروان موعود، حجت‌الاسلام مهدی طائب صبح امروز در جمع شمار زیادی از مردم سمنان به عنوان آخرین ویژه برنامه کنگره بزرگداشت 3 هزار شهید استان سمنان که در مسجد امام این شهر برگزار شد، گفت: بین اقدام شهدا و مسئله بقیةالله الاعظم ارتباط‌های متعددی وجود دارد و امروز باید دید چه ارتباطی می‌تواند بین این دو وجود داشته باشد و آیا شهید شدن رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس ارتباطی با مسئله امام زمان (عج) و غیبت ایشان دارد یا خیر.

وی گفت:‌ یک سؤال اساسی در این زمینه باید مطرح کرد و آن هم این است که بدانیم هدف عالی شهدا چه بود و چرا جوانان ایران اسلامی جان خود را که ارزنده‌ترین متاع هر انسانی است، اینگونه در طبق اخلاص گذاشتند و داوطلبانه به میدان وارد شدند و خون خود را نثار کردند.

فرمانده قرارگاه عمار افزود: امروز باید دانست چرا شهدا قانع شدند که به میدان جنگ بروند و چه ماموریتی داشتند که آنقدر والا و ارزشمند بود که جان خود را به خاطر آن در طبق اخلاص گذاشتند و به چه ارزش و سهمی رسیدند که خونشان را برای اسلام اهدا کردند.

طائب افزود: تعبیری که اخیراً رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرمودند بسیار دلنشین و البته توجه‌برانگیز بود؛‌ ایشان به والدین شهید فرموده بودند «آیا شما توجه داشتید و می‌دانستید که فرزندتان از اولیای الهی بوده است و چیزی که آن را کشف کرد، تنها و تنها شهادت بود؟»

وی گفت: وقتی که کربلا مشرف شوید و به شهدای اسلام درود بفرستید، در حقیقت بر اولیای الهی سلام می‌دهید و زمانی معلوم شد که این افراد از اولیای خدا هستند که به شهادت رسیدند و گرنه قبل از آن به هیچ وجه معلوم نبود که بتوانند از اولیای الهی باشند.

رئیس قرارگاه عمار افزود:‌ شهدا اولیای الله بودند و شهادت این راز را برای آنها و مردم کشف کرد و امروز باید به ارتباط شهادت رزمندگان اسلام با قیام اباعبدالله الحسین (ع) توجه داشت.

طائب گفت: امام حسین (ع) در شب عاشورا فرمودند «دشمن با من کار دارد و شما بروید» ولی اصحاب ایشان گفتند «ما چطور برویم و اماممان تنها بماند» و در نهایت ماندند و شهید شدند.

وی گفت: صحابه امام در حقیقت خود را فدای راه امامت کردند و اولیای الله شدند و امروز نیز رابطه قوی بین شهدا و حضرت بقیةالله الاعظم (عج) وجود دارد و این ارتباط بسیار قوی است.

طائب گفت: در دوران دفاع مقدس مانند شب عاشورا تجسم پیدا کرد و امام خمینی (ره) نیز در سال 1358 فرموده بودند «انقلاب اسلامی مقدمه‌ساز دولت جهانی امام زمان (عج) است».

وی گفت: امام خمینی (ره) آن زمان خط وصلی ایجاد کردند و فرمودند «فکر نکنید انقلاب اسلامی برای امور دنیایی بوده و به خاطر این است که من به رفاه، قدرت و جایگاهی برسم بلکه نه من و نه امت مسلمان ایران هدف‌های مادی برایش مهم نیست و آنچه اهمیت دارد، این است که امام غایب و صاحب پرچم عدالت بتواند ظهور کند و جهان را پر از عدل و داد سازد و از ظلم بزرگ نجات دهد».

رئیس قرارگاه عمار افزود: وقتی از ظلم حرف می‌زنیم، در وهله نخست ظلم مادی به نظرمان می‌آید ولی ظلمی که محدود به دنیا نباشد و اثرات آن به آخرت سرایت کند اهمیت بیشتری دارد.

وی گفت: امروز در دنیا، فقدان وجود ارزشمند بقیةالله الاعظم (عج) غیر از اینکه جهان را در ظلم و بی‌عدالتی قرار داده، بالاتر از آن دنیا را در ظلم و بی‌عدالتی معنوی و دینداری غرق کرده است و افراد زیادی در نقاط مختلف جهان به دلیل اقدامات کفرآمیز به سمت جهنم رهنمون می‌شوند و عده‌ای نیز نمی‌گذارند انسان‌ها به سمت دین سوق داده شوند.

طائب افزود:‌ انقلاب اسلامی مقدمه‌ساز ظهور امام زمان (عج) است و امروز باید دانست که چرا حضرت غایب است و ظهور نمی‌کند.

وی گفت: دو زمان از عهد امام باقر (ع) و امام رضا (ع) وجود دارد که روایت‌های خوبی از آن در این باب به ما رسیده است و در یکی از این روایت‌ها فردی از امام باقر (ع) می‌خواست تا مقابل حکومت وقت قیام کند و تحول قدرت از بنی‌امیه به بنی‌عباس شروع شده بود و آن زمان امام از مخاطبان می‌خواستند که با خرد کامل و بصیرت سخن بگویند و عمل کنند.

رئیس قرارگاه عمار افزود: جریان بسیار پیچیده و مخوفی آن زمان وجود داشت و بصیرت بالایی می‌خواست که مردم متوجه اوضاع شوند و در عین حال این بصیرت بسیار اندک بود اما امام با خرد کامل موضع‌گیری می‌کردند و امام زمان (عج) را صاحب نجات دنیا می‌دانستند.

طائب افزود:‌ امروز آل سعود دنبال‌رو آل‌یهود شده است و دقیقا همان اقداماتی که آل یهود در غزه انجام می‌دهد، آل‌سعود در یمن مرتکب می‌شود و جالب اینجاست که صدایی از کسی در نمی‌آید که بگوید چرا این اقدامات فجیع انسانی رخ می‌دهد.

وی گفت: کسانی که در یمن به خاک و خون کشیده می‌شوند، مگر مسلمان نیستند و مگر خداوند متعال نگفته است که از جنین در رحم مادر و نوزاد و خردسال سؤال می‌شود که به چه گناهی کشته شده‌اید و امروز آل‌سعود توجهی ندارد که به چه جرمی کودکان خردسال بمباران و شهید می‌شوند.

رئیس قرارگاه عمار افزود: کسانی که امروز در بمباران‌های یمن کشته می‌شوند، تنها عده‌ای کودک و خردسال هستند که نه تفنگ به دست دارند و نه در بمب‌گذاری‌ها و اقدامات تروریستی نقشی ایفا می‌کنند و نه حتی با القاعده و جریان کفر می‌جنگند و باید دانست با چه انگیزه‌ای این کودکان بی‌گناه بمباران می‌شوند و صدای خیلی‌ها نیز در نمی‌آید.

وی گفت: اگر حجت خود را نشناسیم، از دین بیرون رفته‌ایم و وقتی بصیرت به حجت حاصل شود و بفهمیم که حجتمان کیست، حضرت بقیةالله الاعظم (عج) نیز زودتر ظهور می‌کنند و شهدا در حقیقت به حجت زمان بصیرت پیدا کرده بودند و فهمیدند که حجتشان کیست.

طائب ادامه داد: امام خمینی (ره) فرمودند «مردم به میدان بیایید و بساط سلطنت شاه را جمع کنید چرا که دین خدا در خطر است» و شهدا از این فرمان تمکین کردند و شهادت را حجت خود می‌دانستند و به سخن حجت زمان عمل کردند.

وی افزود: مردم بساط سلطنت شاه را جمع کردند و سپس امام فرمود باید انقلابتان را به جهان ثابت کنید و حرکت خود را برای مردم دنیا الگو قرار دهید.

رئیس قرارگاه عمار افزود:‌ بیداری از ایران آغاز شد و به سمت سایر ملل رفت و دشمنان ناگهان متوجه شدند که وقایع عظیمی در جهان در حال رخ دادن است.

طائب افزود: استکبار جهانی ناگهان متوجه شد که مصری‌ها، عراقی‌ها، سوری‌ها و مردم نقاط مختلف جهان بیدار شده‌اند و پیش می‌روند و حتی مردم یمن نیز فریادهای آزادیخواهی سر می‌دهند و می‌گویند کفر و آمریکا را نمی‌خواهیم.

رئیس قرارگاه عمار افزود:‌مردم یمن تنها دو شعار می‌دهند و مورد اصابت گلوله و بمباران قرار می‌گیرند و آن نیز تنها مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا است که در حقیقت هر دو مظهر کفر و شرک هستند.

طائب افزود:‌ استکبار جهانی وقتی بصیرت مردم را می‌بیند که به خوبی در حال حصول است، آتش خود را بیشتر می‌کند و دنیا را می‌سوزاند و امروز ملت ایران باید بداند که علمدار این بیداری در جهان است.

وی گفت: 3 هزار شهید استان سمنان اولیای الهی شدند چرا که به فراخوان امام گوش دادند و وارد میدان شدند و حجت خود را شناختند و امروز هر مقدار که بخواهیم گفتار خود را به سمت ظهور نزدیک کنیم و به این نقطه نزدیک شویم، باید بصیرتمان افزایش یابد.

وی گفت: هر چه این بصیرت به حجت بیشتر شود، آتش دشمن سخت‌تر خواهد شد و توصیه ما امروز این است که در آتش‌های سنگین از اولیای الله جدا نشویم و حتی در نیت خود نگوییم که خسته شده‌ایم.

رئیس قرارگاه عمار افزود: ‌باید بدانیم سختی‌های دشمن بر ملت ایران در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... فقط به خاطر این است که ملت ایران الگوی بصیرت شده و در دنیا زمینه را برای اینکه پرچم امامت به دست صاحب اصلی‌اش برسد، مهیا می‌سازد.

طائب گفت: وقتی فراخوان الهی شدن داده می‌شود، نباید به زمین چسبید و در برهه کنونی دشمن در حال القای این امر است که تا کی‌ می‌خواهید بر تحریم‌ها و سختی‌ها باشید.

وی در عین حال گفت:‌ کسی از تحریم‌ها خوشحال نیست ولی اینکه تحریم شویم و به قله‌های پیشرفت برسیم و دشمن را سرجایش بنشانیم، در نهایت برای ما شیرین است.

رئیس قرارگاه عمار ادامه داد: شهدا هرگز دوست نداشتند جان خود را از دست بدهند اما برای رسیدن به قله‌های عدالت و ترویج اسلام و دستیابی به اهداف متعالی وارد میدان شدند و بصیرتی که در آنها حاصل شد به این انجامید که خونشان را اهدای اسلام کردند.

وی گفت: امروز تحریم‌ها را تحمل می‌کنیم تا بصیرت در دنیا حاصل شود و این شیرین است و هدف متعالی ما در این بخش نباید گم شود و بدانیم که خداوند متعال نیز کمکمان خواهد کرد؛ چرا که خود او فرموده است «هر که خدا را یاری کند، من نیز یاریش خواهم کرد».

رئیس قرارگاه عمار افزود: عدالت اعظم ربطی به شیعه بودن ندارد و مربوط به کل دنیاست و این امر باید در وقایع اخیر در منطقه نیز مد نظر قرار گیرد.

طائب گفت: آل سعودی که امروز یمن را بمباران می‌کند و می‌گوید می‌خواهد با فرقه‌ها به مقابله بپردازد، دروغ می‌گوید و دنیا باید بداند که آل‌سعود در یمن شیعه و سنی را با هم از بین می‌برد و به خاک و خون می‌کشد.

وی تصریح کرد: بحث آل‌سعود در یمن تنها جلوگیری از شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است چرا که اگر اینگونه نبود، آنها زمانی که رژیم صهیونیستی به غزه حمله کرد حتی یک پرواز برای حمایت از مردم غزه را دریغ نمی‌کردند و به اهالی غزه برای مقابله با دشمن سلاح می‌دادند.

رئیس قرارگاه عمار افزود: سعودی‌ها دروغ می‌گویند و در همراهی با اسرائیل عمل می‌کنند و آنها این دروغ را روزی در باب حجاج ایرانی نیز به دنیا گفته‌اند.

وی افزود: آل‌سعود حجاج مظلوم ما را در مکه شهید کرد فقط و فقط برای اینکه حاجیان ایرانی در سال 66، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و امروز عین همین شعار از سوی مردم یمن، غزه، لبنان و ... فریاد زده می‌شود.

وی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) افزود:‌ روزی خواهد رسید که سعودی‌ها شیرین‌کامی‌های فعلی خود را با مشاهده نماز پیروزی در کنار خانه خدا توسط مسلمین به تلخ‌کامی مبدل خواهند کرد و امروز شاهد تحقق این سخن هستیم.

وی گفت: آل‌سعود در حال حاضر با اقدامات ضدانسانی خود، بر جان خویش و استکبار آتش انداخته است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها