امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150298
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۵
تعداد بازدید: 345
کشتی ایرانی حامل کمکهای دارویی و غذایی به مردم بی دفاع یمن، به سمت این کشور حرکت کرد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فرهنگ نیوز، کشتی امدادرسان جمهوری اسلامی ایران  در قالب «کاروان نجات» دقایقی قبل به منظور کمک رسانی به مردم بی‌پناه یمن، بندرعباس را با بدرقه جمعی از مسئولین استانی و هلال احمر به سمت یکی از بنادر این کشور ترک کرد.

این در حالیست که با گذشت بیش از 40 روز از تجاوز آل سعود به یمن، مردم این کشور با دست‌های خالی در مقابل تجاوزگران ایستاده‌اند.

گفتنی است رژیم آل سعود با پشتیبانی همه جانبه آمریکا، علاوه بر حملات هوایی بی امان به شهرهای یمن، مردم این کشور را در محاصره کامل قرار داده و مانع هرگونه امدادرسانی هوایی و دریایی به این کشور شده است.

جنگنده‌های آل سعود پیش از این با ایجاد ممانعت از امدادرسانی یک فروند هواپیمای بوئینگ جمهوری اسلامی ایران، به بمباران فرودگاه صنعا پرداخت و اجازه نداد مکم های غذایی و دارویی ایران به دست مردم یمن برسد.

در کشتی اعزامی جمهوری اسلامی ایران به سمت یمن، علاوه بر خبرنگاران، امداگران و پزشکان ایرانی به همراه تعدادی از افراد خارجی (از آمریکا، کانادا، آلمان و...) عضو کمپین های ضد جنگ نیز حضور دارند.

اقلام این کشتی که وزنی بالغ بر 2 هزار و 500 تن دارد شامل هزار و 200 تن برنج، 700 تن آرد، 400 تن کنسرو، 50 تن دارو و اقلام پزشکی، 50 تن آب‌معدنی، 2 هزار تخته پتو، هزار چادر گروهی و هزار سری ظروف آشپزخانه است.

اینها در حالیست که سوخت بیمارستانهای یمن در حال اتمام است که در این صورت و نرسیدن کمک های بین المللی به یمن، مردم این کشور در آستانه یک فاجعه بزرگ انسانی قرار خواهند گرفت.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از حامیان اصلی مردم بی پناه یمن، سعی در شکست این محاصره دارد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها