امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150320
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 348
به نقل از آسوشیتدپرس
وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مدعی شد که توافق هسته‌ای با ایران می‌تواند برای کره شمالی یک درس باشد.

به نقل از آسوشیتدپرس

به گزارش پیروان موعود، جان کری که برای دیدار با مقامات چین به پکن سفر کرده است، در سخنان خود در این‌باره اعلام کرد: امیدوارم که نتیجه موفق از مذاکرات هسته‌ای با ایران یک پیام مثبت برای مقامات کره شمالی باشد تا مقامات این کشور نیز برای از سرگیری مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای خود ترغیب شوند.

کری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: من بر این باورم که توافق با ایران بر سر مسئله هسته‌ای این کشور می‌تواند نفوذ و تاثیر مثبتی بر روی مقامات کره شمالی داشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا با بیان این ادعا که توافق با ایران به معنای این است که "دست کشیدن از سلاح هسته‌ای منجر به تقویت شرایط اقتصادی و پایان دادن به انزوای کشور می‌شود"، افزود: این مسئله می‌تواند برای کره شمالی یک درس باشد تا مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

کری در عین حال تصریح کرد: این در شرایطی است که هیچ راهی وجود ندارد که با اطمینان گفته شود رهبران کره شمالی این پیام را در درون خود درک خواهند کرد.

گفتنی است مذاکرات میان کره شمالی و کشورهای غربی درباره برنامه هسته‌ای این کشور چندین سال است که متوقف مانده و دو طرف به حملات لفظی علیه یکدیگر ادامه می‌دهند.

برچسب ها:
آخرین اخبار