امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150325
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۲۸
تعداد بازدید: 497
کریستوفر فلاول
تا سال ۲۰۵۰ میلادی، ۳۰ درصد از جمعیت انسانی جهان، مسلمان خواهند بود و معادل ۳۱ درصد از نظر Pew در زمره پیروان مسیحیت به شمار می آیند. پانزده درصد هندو، پنج درصد بودایی و ۲/۰ در جامعه یهودیان قرار خواهند گرفت.

تا سال ۲۰۵۰ میلادی، جمعیت مسلمانان جهان به میزان ۷۰ درصد رشد خواهد داشت و اسلام از همه مذاهب دیگر سبقت خواهد گرفت و با مسیحیت به عنوان پر جمعیت ترین دین جهان وارد رقابت خواهد شد. چنین نرخ رشدی به معنای آن است که تا نیمه قرن حاضر، یک نفر از هر ده نفر در فرانسه، آلمان، ایتالیا و بریتانیا، مسلمان خواهد بود.

در پژوهش تازه منتشر شده از مؤسسه تحقیقات Pew، شاخص هایی همچون توزیع سِنی، میزان باروری، نرخ مرگ و میر، الگو های مهاجرت مربوط به جمعیت های مذهبی جهان، مورد توجه قرار می گیرد. طبق نتایج این طرح، تا سال ۲۰۵۰ میلادی، ۳۰ درصد از جمعیت انسانی جهان، مسلمان خواهند بود و معادل ۳۱ درصد از نظر Pew در زمره پیروان مسیحیت به شمار می آیند. پانزده درصد هندو، پنج درصد بودایی و ۲/۰ در جامعه یهودیان قرار خواهند گرفت.

این دگرگونی به ویژه در کشورهای غربی مشاهده می شود، که در میان آنها دو برابر شدن تعداد مسلمین و در برخی از ایشان سه برابر شدن مسلمانان را طی تنها دو نسل تجربه خواهیم کرد.

در دنیایی کامل و سالم، چنین گرایشی به عنوان افزونه ای بر تنوع فراوان فرهنگ ها و عقاید شناخته می شود و مبنای جامعه آزاد و «کثرت مدار» (تکثر گرا) را تشکیل می دهد. در واقع، این امر موجب فشار در کشورهایی می شود که آستانه ی حفظ حیثیت افراد توسط باور تأخیر در پیش داوری نسبت به دیگران و احساس عدم آسایش در کنار بیگانگان، خدشه دار شده است.

سال گذشته در ایتالیا، از هر ۳ مخاطب ۲ مورد به آمارگیران مؤسسه «پیو» Pew پاسخ دادند که نسبت به مسلمین ذهنیت ناخوشایندی دارند و مسئولین حکومتی در ناحیه «لومباردی» Lombardy در ماه ژانویه قوانینی جهت محدودیت ساخت مساجد وضع نمودند. مدیریت و برنامه ریزی این بحران ها زمانی مهم تر می گردد که بدانیم، نرخ رشد جمعیت مسلمانان در ایتالیا تا سال ۲۰۵۰ با افزایش ۳ برابری به رقم ۵/۹ درصد خواهد رسید.

در آلمان، جایی که ماه گذشته حجاب روسری برای معلّمین توسط دادگستری منع شد، هنوز اعتراضات ضد اسلامی گروه «اروپاییان میهن پرست مخالف اسلام گرایی در غرب»، هزاران هوادار را به سمت خود جذب می نماید. میزان رشد جمعیت مسلمین در آلمان دو برابر شده و تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰ درصد می رسد.

در فرانسه، یک زن مسلمان به خبرنگار «بی بی سی» گفت که پس از ماجرای تیراندازی های دفتر «شارلی ابدو» Charlie Hebdo کلّیت اسلام از طرف فرانسوی ها محکوم گردید.این در حالی است که تعداد مسلمانان فرانسه تا سال ۲۰۵۰ در حدود ۴۵ درصد افزایش خواهد یافت.

ترجمه توسط وحید معصومی

منبع :

http://www.dallasnews.com/opinion/latest-columns/20150501-tolerance-amid-the-growth-of-islam.ece

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها