امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150347
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۹
تعداد بازدید: 473
مریم معین الاسلام مدرس حوزه و دانشگاه
حضرت زهراسلام الله علیها فردی بودند که نسبت به تربیت فرزندان خود اهتمام جدی داشتند. ایشان حتی در بازی با بچه ها نقش تربیتی را فراموش نمی کردند حتی درشعر و لالایی خواندن برای کودکان، هدفمند عمل می کردند و تلاش داشتند که از همه فرصت ها حتی فصت بازی و لالایی برای فرزندان در جهت تربیت آنها استفاده کنند.

مریم معین الاسلام مدرس حوزه و دانشگاه

به گزارش پیروان موعود، مریم معین الاسلام مدرس حوزه و دانشگاه در رابطه با نقش حضرت زهرا سلام الله علیها در تربیت و پرورش امام حسین علیه السلام گفت: امام حسین علیه السلام یکی از شخصیت هایی هستند که نقشی اساسی در تاریخ اسلام و رشد اسلام داشته اند و پایه و اساس تمام این فضایل شخصیتی به وسیله مادر در وجود ایشان پایه ریزی و بنیانگذاری شد. به عبارت دیگر حضرت زهرا سلام الله علیها درتکوین شخصیت امام حسین علیه السلام نقشی محوری و بنیادین داشته است.

وی افزود: مادر «ام» و «اساس» همه چیز است. واژه «ام» در عربی به معنای ریشه و اساس است و از همین جهت به مادر نیز «ام» گفته می شود . با توجه به این اصل ، مادر می تواند منشا خوبی یا بدی افراد باشد. بنابراین اگر فردی در مسیر خوبی قرار گرفته است این انتخاب متاثر از مادر و نقش اوست و اگر فرد بدی هم باشد بخش عظیمی از این موضوع به مادر بازمی گرددد.

این کارشناس مسایل دینی تصریح کرد: حضرت زهراسلام الله علیها فردی بودند که نسبت به تربیت فرزندان خود اهتمام جدی داشتند. ایشان حتی در بازی با بچه ها نقش تربیتی را فراموش نمی کردند حتی درشعر و لالایی خواندن برای کودکان، هدفمند عمل می کردند و تلاش داشتند که از همه فرصت ها حتی فصت بازی و لالایی برای فرزندان در جهت تربیت آنها استفاده کنند.

عمده ترین و بزرگ ترین بحثی که حضرت زهرا سلام الله علیها در این مسیر بر آن توجه و تاکید داشته اند موضوع توحید بود. چرا که تمام شعرها و بازی هایی که ایشان با بچه ها داشتند حول محور توحید بود و این اهتمام حضرت باعث شد یک شخصیت موحد واقعی تربیت شود.

معین الاسلام امام حسین علیه السلام را یکی از بزرگترین موحدان عالم برشمرد و گفت: میزان توحید ایشان را در عاشورا باید دید که به شکل کامل تجلی یافت. شعار ایشان در تمام لحظات این روز « رضیت بالله ولا حول و لا قوه الا بالله » بود.

این استاد حوه ودانشگاه خاطرنشان کرد: اهتمامی که حضرت زهرا سلام الله علیها برای تربیت یک انسان موحد داشتند جلوه ای از معارف توحیدی ایشان است که در شیوه های تربیتی آن حضرت کاملا بارز و آشکار است.

برچسب ها:
آخرین اخبار