امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150355
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۱۰
تعداد بازدید: 188
به گزارش پیروان موعود به نقل از تسنیم، ابوالفضل ظهره وند سفیر سابق کشورمان در افغانستان و ایتالیا در نشست "صنعت هسته ای در آینده پیشرفت عدالت ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از تسنیم، ابوالفضل ظهره وند سفیر سابق کشورمان در افغانستان و ایتالیا در نشست "صنعت هسته ای در آینده پیشرفت عدالت محور" که امروز در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت همان گونه که کنگره آمریکا در بحث مذاکرات هسته ای ورود پیدا کرده است مجلس ما هم به مذاکرات وزن دهد و با مصوبه ای بر لزوم تصویب توافق نهایی تاکید کند، بعلاوه باید تاکید شود که کل تحریم ها در مقابل توافق نهایی رفع شود و مشکلات و قوانین داخلی آمریکا ربطی به ما ندارد.

وی افزود: موضوع هسته ای یک بحث ملی و کلان است که باید با رویکرد ملی و با رعایت خطوط قرمزی که برای تامین منافع ملی کشور تعیین شده پیش ببریم.

دیپلمات سابق کشورمان همچنین پروتکل الحاقی را یک سیستم نظارت بسیار گسترده ای خواند و گفت: برخی کشورها پروتکل را با تحفظ امضا کرده اند همانند آمریکا، روسیه و ... یا برزیل این پروتکل را اجرا نکرده است، این پروتکل با حاکمیت ملی ما در تناقض است.

وی افزود: مهم ترین مشکل ما استقلال خواهی ماست، آنها این موضوع را بر نمی تابند که در مسیر جهانی سازی کشوری مقاومت کند.

این تحلیلگر مسائل بین الملل علت حساسیت غرب درباره تاسیسات فردو را قادر نبودن آنها برای کنترل آن دانست و گفت: آنها می گویند ایران باید قابل کنترل باشد و اگر اراده حمله داشتیم باید ضربه ما موثر باشد. هیچ بمبی نمی تواند به تاسیسات فردو که در عمق کوهها ساخته شده تاثیرگذارد.
 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار