امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150364
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 315
یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت
پور سید آقایی گفت: یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با موضوع فرهنگ و تمدن زمینه ساز؛ راهبردها و راهکارها را در پیش رو داریم. این همایش در سلسله همایش های ۱۰ سال گذشته است که تلاش ما بر این بوده که آموزه و اندیشه مهدویت را از منظرها و رویکردهای مختلفی بررسی کنیم و عرصه های این اندیشه بزرگ را با بضاعتی که داریم نشان دهیم.

یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت

به گزارش پیروان موعود، نشست خبری یازدهمین همایش بین المللی «دکترین مهدویت» با موضوع «فرهنگ و تمدن زمینه ساز؛ راهبردها و راهکارها» با سخنرانی حجت الاسلام سید مسعود پور سید آقایی دبیر این همایش صبح امروز سه شنبه ۵ خرداد در حوزه هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمسعود پورسیدآقایی در نشست خبری یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع "فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز راهبردها و راهکارها"، اظهار کرد: این همایش و در سلسله‌ همایش‌های 10 سال گذشته تلاش شده آموزه‌ها و اندیشه‌های مهدویت را از منظرهای مختلف بررسی کنیم.

وی گفت: ما معتقدیم هنوز ظرفیت‌های شگرفی در این آموزه وجود دارد که کشف نشده است. امروز رمز هویت و پیروزی ما در انقلاب را مدیون همین اندیشه مهدویت هستیم. ما در حدود 8 جلد کتاب موضوع‌الأحادیث درباره حضرت مهدی (عج) داریم که در این روایات اشاره شده جمعیتی از شرق به پا می‌خیزند و زمینه‌ساز ظهور حضرت می‌شوند. نظام ما زمینه‌ساز ظهور است و باید ظرفیت‌های این اندیشه بی‌بدیل را کشف کنیم.

دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در ادامه با اشاره به برنامه‌هایی که در اختتامیه و افتتاحیه این همایش دارند، گفت: در مراسم افتتاحیه و اختتامیه شخصیت‌هایی همچون لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، علی اکبر ولایتی،‌ احمدی مقدم و حجج اسلام حائری شیرازی،‌ رحیمیان، اعرافی و ابوترابی‌فرد حضور خوهند یافت. همایش در 10 و 11 خرداد در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: این مراسم از ساعت هشت و نیم صبح روز یک‌شنبه شروع می‌شود و در عصر آن چند کمیسیون را داریم که در هر کمیسیون حداقل 16 مقاله نقد و بررسی می‌شود و در صبح روز دوشنبه هم ادامه کمیسیون‌ها را برگزار می‌کنیم و عصر همان روز مراسم اختتامیه برگزار می‌شود.

وی گفت: در یازدهمین همایش 8 سخنران خارجی داریم و در مراسم اختتامیه مسئولین کمیسیون گزارشی را در رابطه با مقاله‌ها ارائه می‌دهند و بیانیه اختتامیه قرائت شده و دعای دسته جمعی امام زمان (عج) را می‌خوانیم. همچنین فراخوان و موضوع همایش سال آینده در مراسم اختتامیه عنوان می‌شود.

دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت ادامه داد: تاکنون بیش از 80 نفر از 52 کشور برای این مراسم دعوت شده‌اند که 13 نفر از آنان بانوان و مابقی آقایان هستند و حدود 100 مقاله فارسی زبان به این همایش ارسال شده که داوری آنها تا روز پنج‌شنبه ادامه دارد و در افتتاحیه و اختتامیه از مقالات برتر تقدیر می‌کنیم. در کمیسیون‌های ما از دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه قم و موسسه امام خمینی (ره) حضور دارند.

پورسیدآقایی گفت: در این همایش از مهدی یاوران که تعداد آنها 22 نفر هستند تقدیر می‌کنیم، همچنین از خانواده مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی که ارادت ویژه‌ای در این مراسم داشتند تقدیر به عمل می‌آید و امسال از میان رزمندگان انصارالله یمن یکی را به صورت منتخب و به پاس تلاش‌هایشان انتخاب کرده‌ایم و تقدیر می‌کنیم. خوشبختانه تمام ارگان‌ها و نهادها ما را برای اجرای این همایش کمک کرده‌اند که در همین جا از آنها تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های ما در این همایش رونمایی از 5 کتاب با عنوان‌های "حدیث حضور از جواد جعفری"، "رویکرد تطبیقی به پایان تاریخ از حجت‌الاسلام والمسلمین مهدیانفر" "آخرین انقلاب، انقلابی آخر از فرح رامین"، "از تبار دجال نوشته نصرت‌الله آیاتی" و "مدینه‌نگری الهی از غلامرضا گودرزی" است.

دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت ادامه داد: یکی از آثار ارزشمند این همایش این است که در سال‌های گذشته ما بیشتر به رویکرد اعتقادی در راستای مسائل مهدویت می‌پرداختیم اما اکنون موضوع مهدویت را با رویکرد علمی و پژوهشی نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم و باید بدانیم که این فرهنگ اعتقادی در مسائل زندگی ما بسیار تأثیرگذار است.

انتهای پیام

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها