امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150366
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 350
در تجاوز عربستان سعودی به یمن تاکنون ۱۳۵ کودک شهید و ۲۶۰ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از المیادین، جنگنده های آل سعود مناطقی در استان تعز واقع در مرکز یمن را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در جریان این حملات که ساعاتی پیش اتفاق افتاد هشت عضو یک خانواده یمنی شهید و پنج نفر دیگر به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

رسانه های یمنی به نقل از منابع بیمارستان حال این افراد را وخیم گزارش کرده اند.

جنگنده های آل سعود همچنین یک مرکز درمانی واقع در استان حجه را بمباران کردند که در پی آن پنج نفر به شدت زخمی شدند.

منطقه «العشه» واقع در شهر عمران نیز طی چند نوبت هدف شدیدترین حملات جنگنده های سعودی قرار گرفت که بر اساس اعلام منابع بیمارستانی چند نفر به دنبال این حملات به شدت مجروح شدند.

از سوی دیگر، رسانه های عربی اعلام کردند که بسیاری از مناطق واقع در استان عدن توسط ارتش و کمیته های انقلابی از لوث تروریست های القاعده پاکسازی شده اند.

ارتش و کمیته های انقلابی یمن به پایگاه های نظامی عربستان سعودی در مرزهای این کشور حمله کردند.

منابع یمنی از اصابت چند خمپاره شلیک شده توسط ارتش و کمیته های انقلابی به پایگاه سعودی «فواز» در نجران خبر می دهند.

در همین حال «صادق ابوشوارب» از اعضای ارشد کمیته های مردمی یمن ضمن محکومیت ادامه حملات سعودیها به این کشور گفت: رژیم آل سعود خود به خوبی می داند که این حملات به تحقق اهداف پلید آن منجر نخواهد شد.

گفتنی است، پیشتر سازمان جهانی آکسفام اعلام کرده بود که ۱۶ میلیون شهروند یمنی به دلیل تجاوز عربستان سعودی به یمن و تخریب زیر ساخت ها در این کشور از آب های سالم و قابل شرب محروم شده اند.

آکسفام یکی از بزرگترین گروه‌ های بین‌المللی امدادرسانی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی، متشکل از ۱۵سازمان در ۹۸کشور، است. موسسه‌ی آکسفام در سال ۱۹۴۲ در دانشگاه آکسفورد در قالب یک کمیته امدادرسانی برای مبارزه با قحطی توسط فعالان اجتماعی و دانشگاهیان آکسفورد تاسیس شد.

این در حالی است که یونیسف (سازمان حمایت از کودکان وابسته به سازمان ملل متحد) نیز در گزارشی اعلام کرده بود که در تجاوز عربستان سعودی به یمن تاکنون ۱۳۵ کودک شهید و ۲۶۰ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

این سازمان از تمامی طرف های درگیر در یمن خواست که قوانین حقوق بشر و حمایت از کودکان را در حین جنگ رعایت کنند و زمینه ارسال کمک های انسانی برای بیماران، نیازمندان و تمامی جنگ زدگان را فراهم کنند.

در این گزارش توصیه شده است که کودکان نباید هزینه های جنگ و خشونت در یمن را پرداخت کنند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها