امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150403
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۲
تعداد بازدید: 192
به نقل از المیادین
سامانه های موشکی جدید ارتش یمن، ضربات سنگینی به ارتش عربستان سعودی وارد کرده است.

به نقل از المیادین

به گزارش پیروان موعود، احمد عبدالرحمن مدیر دفتر این شبکه در صنعا درباره آخرین تحولات میدانی یمن گفت: لحظاتی پیش جنگنده های سعودی بار دیگر منطقه جبل نقم(به ضم نون و قاف) را هدف قرار دادند. در ساعات گذشته، جنگنده های سعودی منطقه جبل عیبان را در جنوب غربی صنعا پایتخت یمن هدف قرار دادند.

حملات هوایی به مناطق مختلف استان صعده ادامه دارد. مناطقی از صحیان، بنی سیاح و رازح در این استان بمباران شد. حملات جنگنده های سعودی به استان تعز و برخی از استان ها ادامه دارد. در شهر تعز، درگیری های پراکنده ای وجود دارد. برخی از گزارش ها به پیشروی گسترده نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی مورد حمایت جنبش انصارالله در این شهر اشاره دارد. به لحاظ انسانی، اوضاع فاجعه باری در یمن وجود دارد و ادامه حملات هوایی و توپخانه ای به منازل و اماکن مسکونی، اوضاع انسانی را بدتر کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تمرکز حملات هوایی بر منطقه جبل نقم است، گفت: به نظر می رسد در این منطقه انبار سلاح و تجهیزات نظامی وجود داشته باشد و جنگنده های سعودی تلاش می کنند انبارهای سلاح را در این منطقه از بین ببرند و توجهی به اماکن مسکونی ندارند که در نزدیکی این منطقه واقع است.

تمرکز این حملات بر مناطق مسکونی، اوضاع فاجعه باری را در یمن ایجاد کرده است. امروز ده خانه در صنعا تخریب شده است و تا این لحظه شمار قربانیان امروز حملات سعودی ها به صنعا روشن نیست. شمار زیادی از یمنی ها از خانه و کاشانه خود آواره شده اند. جنگنده های سعودی به صورت بی هدف و بدون برنامه ریزی مناطق مختلف یمن را هدف قرار می دهند. وی درباره درگیری های مرزی یمن و عربستان سعودی گفت: درگیری های مرزی دو استان صعده و حجه یمن با عربستان سعودی ادامه دارد.

دو طرف مواضع خود را با حملات توپخانه ای و موشکی هدف قرار می دهند. وزارت دفاع یمن از اقدام ارتش و کمیته های مردمی این کشور در هدف قرار دادن پایگاه هوایی در نزدیکی فرودگاه نجران خبر داده است. یمنی ها با پنج موشک این فرودگاه را هدف قرار دادند. همچنین منابع نظامی یمن از اقدام ارتش و کمیته های مردمی این کشور در گلوله باران کردن شماری از مواضع نظامی در منطقه جیزان خبر داده اند و شماری از نظامیان سعودی از مواضع درگیری عقب نشینی کرده اند. مسئله قابل توجه در درگیری های مرزی یمن با عربستان سعودی این بوده که استفاده یمنی ها از سامانه های موشکی جدید خود، نبرد میدانی را تغییر داده است. شاید حملات بی هدف و دیوانه وار جنگنده های سعودی به صنعا و دیگر مناطق یمن بیانگر شکست ارتش عربستان در مرزهای این کشور با یمن باشد.

برچسب ها:
آخرین اخبار