امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150410
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۳
تعداد بازدید: 341
آیت ‏الله ناصر مکارم شیرازی:
مسجد مقدس جمکران شجره طیبه‌ی بنا نهاده شده است که امروز شاهدیم که دل‌های عاشقان همواره متوجه این مکان مقدس است و به مرکزی برای تربیت نفوس تبدیل شده است.

آیت ‏الله ناصر مکارم شیرازی:

به گزارش پیروان موعود، این مرجع تقلید دوشنبه شب در آیین گشایش دارالشفای مسجد مقدس جمکران که با حضور شخصیت های برجسته حوزوی و مدیران استان برگزار شد، گفت: ظهور، مسالهای حیاتی برای امت اسلام است و از مهمترین معتقدات و مسلمات است که تحقق آن شرایط و زمینههایی را می‌طلبد.

وی با اشاره به آیه «و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر انّ الارض یرثها عبادی الصالحون» افزود: این آیه مهر بطلانی است بر ادعای اشتباهی که برخی بیان می‌کنند که برای ظهور باید دنیا پر از فساد شود.

این مرجع تقلید بیان کرد: ظهور و تحقق آن قطعا با معیارهای دینی شکل می‌گیرد و صالح بودن مردم شرط ظهور خواهد بود و به همین جهت است که همه باید برای پاکسازی اجتماع تلاش کنیم.

وی گفت: این مسجد مسجدی است که بنیان آن از ابتدا به امر امام زمان(عج) بوده است و ایشان نه در رویا بلکه در بیداری حسن بن مثله جمکرانی، به او دستور ساخت چنین مسجدی را میدهند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مسجد مقدس جمکران شجره طیبهای است که اصلها ثابت و فرعها فی السما است و اگر آن دستور داده شد قطعا رموزی داشت که یکی از اسرار آن این است که این پایگاه مهدوی در این کشور ایجاد شود.

وی گفت: امروز شاهد حضور مردم عاشق از ایران و سراسر جهان به این مسجد هستیم و در این مکان به راز و نیاز میپردازند؛ ما معقتدیم که این مسجد سندیت دارد و منتسب به امام زمان(عج) است و کسی نمی‌تواند آن را با شبهات سخیف زیرسوال ببرد.

مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی ها بدون اینکه چیزی بدانند با این مسجد مخالفت کرده و حرفهای ناروا میزنند، ولی توجه ندارند که بر فرض محال که این مسجد به دستور حضرت ساخته نشده است، ولی امروز دلهای عالم را به سوی حضرت و خداوند متعال گره زده است و این نماز سراسر توحیدی در این مسجد قرائت میشود.

وی گفت: خوشبختانه این دارالشفا با کمک مسوولان و نیات پاک خیران ساخته شده است که میتواند در آینده تکمیل تر هم شده و در خدمت مردم باشد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها