امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15042
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: واردات نفت ایران در ماه می امسال(اردیبهشت) نسبت به ماه گذشته 80 درصد افزایش ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: واردات نفت ایران در ماه می امسال(اردیبهشت) نسبت به ماه گذشته 80 درصد افزایش یافته و به روزانه 213 هزار 500 بشکه رسیده است.

منابع تجاری بر اساس اطلاعات ورود نفتکش‌ها به بنادر گفتند: واردات نفت هند از ایران در این ماه نسبت به می سال گذشته 12.2 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، مجموع واردات نفت هند از ایران در 5 ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 41.8 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این اطلاعات، سهم ایران از مجموع واردات نفت هند در مدت ماه‌های ژانویه تا می 5.5 درصد کاهش یافته است که نسبت به 10 درصد مدت مشابه سال گذشته کمتر است.

در اوایل ماه جاری، واشنگتن سومین معافیت 180 روزه کشورهای آسیایی خریدار نفت ایران از جمله هند را تمدید کرد.

پالایشگاه‌های هندوستان پترولیوم و مانگالور واردات نفت از ایران را در ماه آوریل به علت مشکلات بیمه‌ای متوقف کردند. شرکت‌های بیمه‌ای اروپایی از ارائه خدمات بیمه اتکائی به پالایشگاه‌های هندی مصرف‌کننده نفت ایران خودداری می‌کنند و دولت هند برای مقابله با این مشکل، صندوقی به نام صندوق بیمه انرژی تاسیس کرده است.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار