امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15043
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالحمید قدیمی امروز در یک نشست خبری اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت هر سال ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالحمید قدیمی امروز در یک نشست خبری اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت هر سال سعی می‌کند تعداد نمایشگاه‌ها را افزایش دهد، این در حالی است که نمایشگاه‌های تخصصی در دنیا اهداف خاصی را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه در ایران برگزاری نمایشگاه‌ها به عنوان یک فعالیت اقتصادی تعریف شده است، افزود: شرکت توسعه نمایشگاه‌ها تحت پوشش سازمان توسعه تجارت علاقمند است، منافعی را از محل برگزاری نمایشگاه‌ها به دست آورد.

دبیر انجمن ریخته‌گری توضیح داد: آمار بازدیدکنندگان از نمایشگاه‌ها مهم نیست، بلکه باید متخصصان مرتبط با نمایشگاه، از آن بازدید کنند.

به گفته وی، نمایشگاه‌ها باید یک ابزار برای تحریک بازار و توسعه اقتصادی و صنعتی کشور تلقی شوند، نه اینکه ابزاری برای کسب سود باشند.

قدیمی افزود: افراد در جایگاه خود قرار ندارند و جوابگوی مسئولیت‌هایشان نیستند.

قدیمی در ادامه اظهار داشت: صنعت ریخته‌گری ایران به کشور فرانسه، قطعات خودرو صادر می‌کرد و در حال حاضر نیز قطعه‌سازان شرکت پژو برخی قطعات ریخته‌گری را از ایران خریداری می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین قطعات خودرو ساخت ایران به ایتالیا صادر می‌شود و علاوه بر این، برخی قطعات خودرو را نیز به ترکیه صادر می‌کنیم.

قدیمی با بیان اینکه سال گذشته حدود 70 میلیون یورو قطعات خام ریخته‌گری از ایران صادر شد، گفت: این رقم را می‌توان تا 200 میلیون یورو افزایش داد.

وی با بیان اینکه بیشترین مطالبات صنعت ریخته‌گیری از صنعت خودروسازی است، تصریح کرد: قطعات اصلی خودرو سهم ناچیزی در قیمت کل خودرو دارد و در حال حاضر مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان حداقل به 800 میلیارد تومان می‌رسد.

قدیمی در پایان از برگزاری چهارمین همایش ملی ریخته‌گری توسط انجمن صنایع ریخته‌گری از 9 تا 11 تیرماه در هتل المپیک خبر داد و گفت: این همایش با محورهایی مانند نقش صنعت ریخته‌گری در زنجیره صنایع، نیازهای صنایع به تدوین، تصویب و ابلاغ استراتژی توسعه اقتصادی و صنعتی کشور و همچنین اجرای صحیح قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها