امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15045
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، محمد حسن نامی دوشنبه 27 خردادماه از مرکز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، محمد حسن نامی دوشنبه 27 خردادماه از مرکز پیشرفته عملیات شبکه همراه اول (NOC) در محل برج همراه، بازدید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار با بیان اینکه همراه اول دارای یکی از بزرگترین شبکه‌های ارتباطی است، گفت: همراه اول بیشترین سهم را در انجام الکترونیکی انتخابات سالم به ویژه از لحاظ امنیت شبکه و سرعت داشته است.

وی در تشریح دو فاکتور امنیت شبکه و سرعت گفت: بخش امنیت شبکه باید تهدیدها را قبل از اجرایی شدن، شناسایی و دفع کند که این کار بصورت کاملاً مطلوبی انجام شد تا آنجا که هیچ‌گونه تهدیدی در زمان برگزاری انتخابات بروز نکرد.

نامی ادامه داد: سرعت نیز فاکتور مهم بعدی است که در سامانه تدارک دیده شده از سوی همراه اول، حداکثر ظرف مدت 5 ثانیه، پاسخ استعلام هویتی فرد داده می‌شد که این کار بی‌نظیری بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه برای برگزاری سالم انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سراسر کشور، از بستر همراه اول استفاده شده بود، گفت حضور ما در این مرکز نیز به این دلیل است که از این اقدام تشکر کنیم.

در این بازدید،‌ وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با توضیح این مطلب که نودهای شبکه از قبیل BTSها و سوئیچ‌ها، در مرکز عملیات شبکه (NOC) همراه اول مدیریت می شود، اعلام کرد: در انتخابات‌های قبلی از بستر پیامک استفاده می‌شد که کمی با تأخیر زمانی همراه بود ولی برای این انتخابات، همراه اول بستر USSD (کدهای کوتاه دستوری) را مهیا کرد که بدون کوچکترین مشکل، استعلام الکترونیکی هویت انجام شد.

صدوقی ادامه داد: در بستر امن و سریع فراهم شده توسط همراه اول، چهار و نیم میلیون تبادل اطلاعات در ساعت انجام شد و 71 هزار نقطه در سراسر کشور از بستر همراه اول برای برگزاری الکترونیکی انتخابات استفاده کردند.

صدوقی تاکید کرد: همراه اول بسترهای لازم برای ارائه خدمات دولت الکترونیکی را ایجاد کرده است و در انتخابات اخیر، توانستیم بخشی از ظرفیت‌های خود را به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار