امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150525
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 336
گزارش سالانه پنتاگون
ایران تلاش می کند توانمندی خود در کنترل تنگه هرمز را افزایش دهد تا در صورت بروز تنش در این منطقه از آن به عنوان قدرت انتخاب راهبردی در تصمیم گیری های خود استفاده نماید.

گزارش سالانه پنتاگون

به گزارش پیروان موعود به نقل از نشریه آمریکایی فری بِیکن، وزارت دفاع آمریکا در گزارش سالانه خود درباره قدرت نظامی ایران مدعی شد که ایران همچنان به ساخت موشک های قادر به حمل کلاهک های هسته ای، علیرغم پایبندی به تعهدات خود در برنامه اقدام جامع مشترک ادامه می دهد.

در این گزارش آمده است که اگرچه ایران برخی پیشرفت ها در برنامه هسته ای خود را متوقف کرده و به تعهدات خود در برنامه اقدام جامع مشترک عمل کرده است، کماکان به دنبال توانمندی های فنی است که می توانند در ساخت سلاح های هسته ای نیز به کار روند.

این نشریه آمریکایی در خلاصه یک صفحه ای از این گزارش، شاهد ادعای خود را «رسیدن برد موشک‌های ایران به خاک آمریکا تا سال ۲۰۱۵» و «آزمایش موفقیت آمیز موشک ماهواره‌بر سفیر» و مایه نگرانی پنتاگون ابراز نموده است.

به گزارش این نشریه، گزارش پنتاگون که بر اساس قوانین آمریکا قرار بود در ماه ژانویه به کمیته نیروهای مسلح کنگره ارائه شود، به دلیل آنچه تأثیرگذاری احتمالی بر مذاکرات در جریان ۱+۵ با ایران گفته شده است به تأخیر افتاده بود.

پنتاگون در ادامه گزارش خود در خصوص آب‌های سرزمینی ایران، به تلاش برای تسلط این کشور به تنگه هرمز اشاره کرد و ادامه داد: ایران تلاش می کند توانمندی خود در کنترل تنگه هرمز را افزایش دهد تا در صورت بروز تنش در این منطقه از آن به عنوان قدرت انتخاب راهبردی در تصمیم گیری های خود استفاده نماید.

این گزارش با اذعان به دفاعی بودن برنامه نظامی ایران گفت: تهران به افزایش قابلیت سیستم های دفاعی خود در زمینه سلاح‌هایی از قبیل مین‌هایی پیشرفته ضدناو، زیردریایی‌های کوچک ولی توانمند، پهپادهای مسلح، آتش‌بار موشکی پدافند ساحلی کروز، شناورهای تهاجمی و موشک‌های ضدکشتی ادامه داده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها