امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15053
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 49
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»‌ به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، چندی پیش یک مسافر ایتالیایی در فرودگاه امام خمینی (ره) کیف خود را که ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»‌ به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، چندی پیش یک مسافر ایتالیایی در فرودگاه امام خمینی (ره) کیف خود را که حاوی مقدار زیادی پول نقد است، گم می‌کند و در حالی که بی اطلاع از مفقود شدن کیف خود، قصد سوار شدن به هواپیما را دارد، پرسنل فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) که کیف وی را یافته بودند، به وی تحویل می‌دهند.

به دنبال بازگرداندن کیف پول این مسافر ایتالیایی (لوچانو آلبرتی) به هنگام بازگشت به کشورش توسط پرسنل فرودگاه، وی طی نامه‌ای تشکر آمیز به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در میلان، از مسئولان و دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی ایران به خاطر رفتار حرفه‌ای، صداقت و امانتداری و مردم ایران، قدردانی می‌کند.

ترجمه فارسی نامه تشکر لوچانو آلبرتی، که توسط سرکنسولگری ایران به سازمان هواپیمایی رسیده است، به شرح زیر است:

« حضور سر کنسولگری محترم جمهوری اسلامی ایران در میلان

‌جمعه سوم خرداد، ساعت 9:30، فرودگاه امام خمینی تهران‌

هنگام بازرسی قبل از سوار شدن به هواپیما برای پرواز ایران‌ایر به شماره 751 به مقصد میلان برای بازگشتن به ایتالیا، یکی از پرسنل من را نگه داشته و با مهربانی از من خواست تا برای کنترل به دفتر سرپرستی بروم.

من زبان انگلیسی بلد نیستم، برای همین احساس اضطرار و در واقع ترس زیادی داشتم، وارد یک اتاق شدم و یکی از مقامات ارشد ( فکر می‌کنم رئیس واحد ) من را دعوت به نشستن می‌کند، پاسپورتم را می‌گیرد و شروع به نوشتن اطلاعات داخل آن روی یک فرم ‌می‌کند، چندین بار با او تماس تلفنی گرفته می‌شود‌.

انگار که زمان نمی‌گذشت و اضطراب من بیشتر و بیشتر می‌شد‌.

تا اینکه بعد از چند دقیقه، دستم را روی جیب جلویی لباسم گذاشتم که قبل از کنترل‌های داخل فرودگاه کیف پول و سایر مدارکم را در آن گذاشته بودم‌، اما کیفم نبود.

بالاخره همه چیز را فهمیدم، هنگام بازرسی دستگاه فلزیاب، چندین بار مجبور شده بودم از آن عبور کنم چون هر بار دستگاه زنگ می‌زد و من هر بار ساعت مچی، موبایل، کیف پول و بالاخره کفش‌هایم را باز کرده بودم، این کار چهار بار تکرار شد و هر بار یک چیز را داخل سبدی متفاوت گذاشته بودم، بعد از آخرین بار، همه وسایلم را جمع کردم البته همه وسایل به غیر از کیف پولم‌.

بعد از اینکه رئیس آن قسمت، کیف پولم را تحویل داد، موفق شدم سوار هواپیما به مقصد ایتالیا شوم.

چه چیزی می‌توانم بگویم‌؟ از کادر پرسنل شما کمال تشکر و قدردانی را به خاطر رفتار حرفه‌ای، صداقت و امانت‌داریشان در قبال شخص خودم دارم؛ هیچ چیز از کیف پولم کم نشده بود.

و اما کشور شما (ایران) و مردمی که با آنها در این سفر ملاقات کردم بسیار زیباست، مردم به ما لبخند می‌زدند، با ما صحبت می‌کردند، از ما عکس می گرفتند و ما هم از آنها عکس می‌گرفتیم.
خیلی ممنون ایران

واقعاً امیدوارم که بتوانم باز به این کشور برگردم، آری فکر می‌کنم که باز هم به کشور شما باز‌گردم‌.

لوچانو آلبرتی؛ ساکن شهر پادوا - ایتالیا »
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار