امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15056
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 110
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»‌ به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، یکصد و یازدهمین نشست کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»‌ به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، یکصد و یازدهمین نشست کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

در این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر اظهار داشت: کمیته وجوه اداره شده در راستای نوسازی ناوگان و توسعه خدمات بندری و صنعت دریایی از ابتدای اجرای طرح کمیته وجوه اداره شده تا پایان سال 1391 تعداد 304 طرح در زمینه‌های مختلف ساخت و خرید شناورهای تجاری، خدماتی و مسافربری و همچنین تجهیزات بندری و سرمایه‌گذاری در اراضی بندری را مصوب و جهت اعطای تسهیلات بانکی به مبلغ 4390 میلیارد ریال به بانک‌های عامل ملت، صادرات، توسعه تعاون و مسکن معرفی کرده است.

امامی ادامه داد: تاکنون مبلغ 3600 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک‌های مذکور بابت طرح‌های مصوب و معرفی شده پرداخت شده است و بنابراین تعداد 170 طرح تا پایان سال 1391 به بهره‌برداری رسیده است که شامل ساخت و خرید 90 فروند انواع شناور تجاری، خدماتی و مسافربری و 130 دستگاه انواع تجهیزات بندری استراتژیک و طرح سرمایه‌گذاری ارزش افزوده در پایانه‌های بندری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: به منظور افزایش توجیه اقتصادی و ترغیب سرمایه‌گذاران در حوزه صنعت دریایی، بخشی از سود بانکی تسهیلات اعطایی توسط بانک‌های عامل از محل منابع تودیعی وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یارانه پرداخت می‌شود.

‌امامی تصریح کرد: در این راستا مبلغ تعهد ایجاد شده جهت سازمان بنادر و دریانوردی بابت یارانه طرح‌های معرفی شده فوق الذکر مبلغ 1800 میلیارد ریال بوده که تاکنون مبلغ 350 میلیارد ریال یارانه پرداخت و مابقی در تعهدات آتی وجوه اداره شده بابت طرح‌های مذکور به بانک‌های عامل است که در پایان دوران مشارکت مدنی و همچنین در طی دوران 5 تا 7 ساله فروش اقساطی با اجاره به شرط تملیک طرح‌ها بابت یارانه به پروژه‌های مذکور اختصاص می‌یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها