امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150562
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۶
تعداد بازدید: 334
به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی روز پنج شنبه در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در حسینیه ثارالله كرمان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی روز پنج شنبه در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در حسینیه ثارالله كرمان همدلی و همزبانی خط كش و معیار خوبی برای اندازه گیری ولایت مداری افراد است.

وی به آغاز زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت امام راحل در تشكیل مجلس خبرگان رهبری اشاره كرد و افزود: این مجلس رهبر انقلاب را برای ادامه راه امام انتخاب كرد و البته این «نعم انتخاب» است.

علوی گفت: ایشان در این 26 سال راه امام خمینی (ره) را ادامه داده اند و امروز انقلاب اسلامی نه تنها در درون مرزهای كشور با اقتدار و صلابت راه خود را ادامه می دهد بلكه در دنیا حرف برای گفتن دارد.

وزیر اطلاعات تصریح كرد: قدرت هایی كه حاضر نبودند با ما حرف بزنند، امروز می نشینند و با ما مذاكره می كنند.

وی به مذاكرات هسته ای ایران و گروه 1+5 اشاره كرد و گفت: مذاكره ضعف ایران نیست بلكه ناشی از قدرت ایران است.

علوی افزود: در شرایطی كه دشمن سعی كرده ناامیدی را در ملت ایران حكمفرما كند و امید را از ملت ما بگیرد، دولتی آمده كه با عقلانیت و بدون این كه به جناح خاصی وابسته یا به دنبال این باشد جناحی را بالا ببرد و جناحی را زمین بزند، برای همه ملت ایران است.

وی گفت: دولت تدبیر و امید آمده به همه جناح های سیاسی فرصت بازی بدهد و توصیه می كند به قاعده بازی كنند، قوانین را محترم بشمارند، به جان یكدیگر نیفتند، حرف خودشان را بزنند و به جای نقد دیگران، خودشان را اصلاح كنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: در این شرایط هرچه با یكدیگر یكی و هرچه همزبان تر باشیم، امید مردم و دلدادگان انقلاب بالاتر می رود و یاس دشمنان اسلام را موجب می شود.

وی گفت: انسان به ژرف اندیشی، آینده نگری و ژرف نگری رهبر عزیزمان پی می برد كه امسال را با عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری كردند.

حجت الاسلام علوی افزود: بیایید در عمل و نه در شعار و احساسات به ندای رهبرمان پاسخ مثبت بدهیم.

وی اظهار كرد: افراد تا زمانی كه رهبر معظم انقلاب اسلامی مطلبی را می فرمایند كه منطبق با نظراتشان است، وقتی برابر آن عمل می كنند نشان نمی دهد آیا برابر نظر آقا عمل می كنند یا برابر نظر خودشان.

وزیر اطلاعات ادامه داد: زمانی ولایت مداری افراد ثابت می شود كه انسان نظرش یك چیز باشد ولی رهبری و ولی فقیه چیز دیگری را بفرمایند و فرد نظر خود را زیر پا بگذارد و به نظر رهبر و ولی فقیه عمل كند.

وزیر اطلاعات با یادآوری این كه تا قبل از امسال می گفتند، تحقیر می كردند و می كوبیدند، اظهار كرد: اگر گفتمان ها، نوع صحبت ها و پرداختن به مطالب تغییر پیدا كند و اگر برخی منطقی و مودبانه صحبت و تقوا را رعایت كنند، یكدیگر را تخریب نكنند و دروغ نگویند این نشان دهنده ولایت مداری است.

وی گفت: اما آدمی كه داغ داغ است، شعار طرفداری از ولایت را می دهد اما در جهت وحدت و همزبانی حركت نمی كند و به جای این كه مردم را به همدلی و همزبانی دعوت كرده و در این جهت حركت كند، طوری صحبت می كند كه جامعه را ملتهب نماید.

حجت الاسلام علوی افزود: این افراد مسایل سیاسی را به سمت امنیتی شدن و مسایل اجتماعی را به سمت سیاسی شدن سوق می دهند و این كار با دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی كه امسال را سال همدلی و همزبانی خواندند جور در نمی آید لذا معلوم می شود این آدم در عمل ولایت مدار نیست و گرنه گفتمان و ادبیاتش عوض می شد و توهین و تهمت و اختلاف افكنی نمی كرد.

وزیر اطلاعات افزود: وقتی این شعار رهبری روی گفتار و حركت فردی اثر نگذارد، نشان می دهد این فرد ولایت مدار نیست بلكه نان ولایت مداری را می خورد؛ این فرد از ولایت مداری استفاده سیاسی خودش را می كند و می خواهد از دلدادگی مردم به مقام منیع (استوار) ولایت به نفع خود استفاده كند.

حجت الاسلام علوی افزود: در مساله مذاكرات هسته ای روش حكیمانه رهبری برای همه ما سرمشق است؛ ایشان بسیار حكیمانه فرمودند ما اصل مذاكرات را تایید می كنیم كه كسی در دنیا نگوید ایران كله شقی در می آورد، گردن كلفتی می كند و همه دنیا بداند جمهوری اسلامی ایران منطق و حرف حساب دارد و می نشیند حرفش را می گوید.

وی گفت: رهبری فرمودند به مذاكره كنندگان و تیمشان اعتماد دارم و این حكیمانه است.

وی افزود: یك تیم را فرستادیم سراغ رقیب و برای این كه موفق شود باید تشویقش كنیم.

وزیر اطلاعات گفت: رهبری فرمودند من به این تیم اعتماد دارم این حكیمانه است و دوباره فرمودند من به طرف مقابل دشمن و 1+5 اعتماد ندارم و این نیز حكیمانه است.

وی بیان كرد: این بیانات زمینه را به دست مذاكره كنندگان می دهد كه به آنها بگویند فصل الخطاب كشور ما رهبری است و رهبر ما به شما اعتماد ندارد و شما باید برای ایشان اعتماد سازی كنید و گرنه هیچ قراردادی به هیچ جایی بند نیست.

وی تصریح كرد: این موضع رهبری حكیمانه است و خدا به ما چنین رهبر و چنین نعمتی داده كه واقعا اكمال و اتمام نعمت و دین است كه عزت را برای امت اسلامی با این رهبری هوشمندانه، پیامبر گونه و امام گونه خود به ارمغان آوردند.

حجت الاسلام علوی گفت: نگاه كنید به رهبر معظم انقلاب اسلامی و در عمل به ایشان تاسی كنید، شعار ولایت مداری دادن و اما در عمل كار خود را انجام دادن، ارزشی ندارد.

وی گفت: ما در جریان مذاكرات هستیم و مرتب آخرین اتفاقات مذاكرات را خدمت رهبری و سران سه قوه می فرستیم و آنها به طور كامل در جریان قضایا هستند و در چارچوب هایی كه در نهایت رهبری تصویب می كند، مذاكرات ادامه پیدا می كند؛ عیبی ندارد كه از داخل كشور ما حرف هایی مخالف 1+5 سر داده شود اما نه مخالف مذاكره كنندگان خودمان.

وزیر اطلاعات تاكید كرد: باید مقداری هوشمندانه تر عمل كنیم تا به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این پیچ تاریخی را نیز با افتخار و سربلندی ملت مسلمان ایران رقم بزنیم و به سمت آرمان های امام راحل (ره) قدم برداریم.

وی گفت: ان شاء الله بتوانیم در این سال حساس كه تلاش دشمن بر این است میان مردم شكاف ایجاد كند و جامعه ما را به جامعه ای دو قطبی تبدیل كند با الهام از نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را در عمل به سال همدلی و همزبانی تبدیل كنیم.

حجت الاسلام علوی افزود: مراسمی كه با عشق مردم در سالروز رحلت امام برگزار می شود برای مردم ما فرصت ارزشمندی است كه بار دیگر مروری بر حركت امام راحل و دستاوردها و درس های ارزنده آن داشته باشیم.

وی گفت: چرا كه مقتضای تجدید میثاق این است آرمان های امام (ره) را یادآور كنیم و برای ادامه مسیر در راستای تحقق آن آرمان ها با خدای خویش عهد ببندیم.

وی تصریح كرد: ویژگی امام راحل این بود كه همیشه در نقطه ای كه سیاسیون در آن نقطه به بن بست رسیدند و ناامید شدند به فضل خدا حركت را آغاز كردند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

وزیر اطلاعات گفت: حركت امام راحل دو مقطع برجسته داشت كه یكی از آنها در سال های 41، 42 و 43 بود كه منجر به 15 خرداد و 13 آبان و تبعید امام به تركیه شد.

وی افزود: مقطع بعدی 19 دی سال 56 و ادامه آن تا پیروزی انقلاب بود و در هر دو مقطع كه امام این ملت را رهبری كردند در شرایطی دست به حركت زدند كه هیچ كس امید نداشت در آن شرایط یك خیزش و جنبش و حركت جنبه فراگیر پیدا و اقشار مختلف جامعه از آن استقبال كند زیرا شرایط داخلی و خارجی برای به وقوع پیوستن یك قیام مساعد نبود.

وی اظهار كرد: سال های 41، 42 و 43 مبارزه جواب نمی داد زیرا خاستگاه قیام در چندین مورد از جمله وحدت رهبری كامل نبود.

حجت الاسلام علوی گفت: آیت الله بروجردی كه مرجع منحصر بفردی بود و اگر اشاره می كرد ایران تكان می خورد سال 1340 از دنیا رفت و مرجعیت تقلید از حالت منحصر بفرد درآمد و بین چندین مرجع تقلید تقسیم شد.

وی گفت: در این شرایط دیگر مرجع تقلید واحدی نبود كه به صورت رهبر منحصر بفرد حركت های اعتراضی علیه رژیم خود فروخته پهلوی را هدایت كند.

وی اظهار كرد: یكی از قوی ترین خاستگاه های قیام آن نهضت دانشگاه بود و دانشگاه در آن زمان بیشتر تمایل به ماركسیسم و سوسیالیسم ها داشتند.

حجت الاسلام علوی افزود: اگر در چنین فضایی مرجع تقلید مذهبی دست به حركت بزند پیداست از این دانشگاه انتظار جواب مثبت نباید داشته باشد.

وی گفت: بازاریان نیز كه همواره مبارزات را در ادوار مختلف پیش برده بودند ولی سال های 41 و 42 آمادگی پیش بردن مبارزات را نداشتند.

وزیر اطلاعات سومین خاستگاه مبارزات را حوزه های علمیه و روحانیون برشمرد و افزود: روحانیون هم در زمینه نهضت ملی شدن صنعت نفت سرخورده شده و بیشتر به سراغ كارهای فرهنگی رفته بودند.

وی گفت: امام در شرایطی رهبری نهضت و حركت را آغاز كردند كه آمادگی در حوزه ها و علما و روحانیون هم وجود نداشت.

وی اظهار كرد: خاستگاه دیگر بخش سیاسیون مانند جبهه ملی و نهضت آزادی و غیره بود كه اینها هم نامزد مجلس شورای ملی آن زمان شده و حركت مبارزه رویارو با رژیم را كنار گذاشته بودند.

حجت الاسلام علوی گفت: در چنین شرایطی كه نقاط و خاستگاه های مبارزه آمادگی حركت را نداشتند و خلاء رهبری با فوت آیت الله بروجردی وجود داشت، شاه هم به مرحوم آیت الله حكیم در بیرون مرزها تسلیت گفته و عملا مرجعیت شیعه را به بیرون مرزهای ایران هدایت كرده بود.

وی افزود: در این شرایط همه احساس می كردند امكان وقوع یك قیام اعتراضی به سیاست های دیكته شده آمریكایی و ضد اسلامی وجود ندارد.

وزیر اطلاعات گفت: در این شرایط بود كه شاه كه تاكنون از اجرای اصلاحات آمریكایی خودداری می كرد نزد آمریكا رفت و دستش را در دست رییس جمهور آمریكا گذاشت و متعهد شد مدیریت اصلاحات آمریكایی را بپذیرد.

وی ادامه داد: این نقطه آغاز تعرض به حضور اسلام در قوانین ایران بود كه امام راحل خطر را احساس و با تدبیری حساب شده كار را آغاز كردند.

حجت الاسلام علوی گفت: امام برای اینكه خلاء رهبری واحد را برطرف كنند 9 نفر از مراجع تقلید را دور هم جمع كردند و 150 نامه به علمای بلادها نوشتند و از آنها هم خواستند مسایل را رصد كنند و لحظه ای غافل نباشند كه خطر اسلام را تهدید می كند.

وی افزود: امام راحل دانشجویان مذهبی را فراخواندند و فرمودند این كشور، كشور امام زمان است و شما در دانشگاه این كشور تحصیل می كنید و نباید در برابر كسانی كه تقیدی به اسلام ندارند كوتاه بیایید.

وی گفت: سران هیات های مذهبی بازار را نیز امام فراخواندند و آنها را با هم متحد كردند تا دشمن بین آنها دعوای حیدری و نعمتی راه نیندازد و از این قشر به نفع سیاست های رژیم استفاده نكند.

وزیر اطلاعات افزود: امام سراغ حوزه ها آمدند و آنها را به حركت در آوردند و فرمودند ای علمای نجف و علمای قم و مشهد و ای علمای بلاد من به شما اعلام خطر می كنم امروز اسلام در خطر است.

وی اظهار كرد: امام می دانستند مقابله با شاه قربانی می گیرد شهید، زندانی و شكنجه و تبعید دارد و امام از همان اول آمدند فرهنگ شهادت را در جامعه تزریق كردند و فرمودند من هم اكنون سینه خود را برای سرنیزه ها آماده می كنم ولی برای قبول زورگویی های شما هرگز.

وی با اشاره به شكل گیری قیام 15 خرداد، آن را نقطه عطفی در مبارزات ملت ایران دانست و گفت: نه شوروی و نه آمریكا از قیام امام حمایت نمی كردند و امام با درایت و هوشمندی خود پشتوانه های رژیم كه در خارج آمریكا و در داخل خود شاه بود را در هم شكست.

حجت الاسلام علوی با بیان اینكه دو بال و فاز سیاسی و نظامی در هر انقلابی وجود دارد گفت: یكی از ویژگی های منحصر بفرد امام این بود كه سراغ نیروهای مسلح به منظور مبارزه نرفتند.

وی افزود: ایشان همواره با نیروهای مسلح به نحوی صحبت می كردند كه انگار با نیروهای خودی صحبت می كنند همچنین امام هرگز مردم را به مقابله با ارتش و نیروهای مسلح فرانخواندند.

وزیر اطلاعات تصریح كرد: اینها نشان دهنده این است كه امام یك رهبر استثنایی است.

وی گفت: امام بعد از آن هم هوشمندانه انقلاب را از توطئه های دشمن عبور دادند آشوب و فتنه ها را در هم كوبیدند و هشت سال دفاع مقدس را با عزت پشت سر گذاشتند و بعد از آن به تعبیر خودشان با دلی پاك و ضمیری آگاه ندای حق را لبیك گفتند و ملت ایران را غرق در غم كردند.

حجت الاسلام علوی همچنین گفت: از استاندار دلسوز كرمان از صمیم دل سپاسگذارم كه موجبات این حضور را فراهم كردند و از مرد علم و ادب و تقوا آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان كرمان نیز نهایت سپاس را دارم.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها