امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15058
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 240
به‌ گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط‌ عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی در این‌باره اظهار داشت: بیش از 90 درصد تاخیرهای پروازی در ...

به‌ گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط‌ عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی در این‌باره اظهار داشت: بیش از 90 درصد تاخیرهای پروازی در فرودگاه آبادان به دلیل بدی هوا و ناشی از گرد و غبار است.
وی افزود: در دو ماه فروردین و اردیبهشت سال جاری، 506 پرواز در فرودگاه آبادان نشست و برخاست داشته‌اند که به‌طور میانگین به دلیل وجود گرد و غبار هر پرواز با بیش از 17 دقیقه تاخیر روبرو بوده است.
مدیر فرودگاه آبادان اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه هفت پرواز به علت شرایط نامساعد جوی و عدم وجود دید کافی جهت فرود باطل شده است.
وی راهکار موجود برای رهایی از ابطال و تاخیر پروازها در این فرودگاه را استفاده از سامانه فرود اتوماتیک عنوان کرد و افزود: تاکنون نشست‌های متعددی با سازمان منطقه آزاد اروند انجام شده است و بر این اساس مذاکره و توافقات جهت خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه ILS صورت گرفته است و به زودی خبرهای خوبی در این زمینه منتشر می‌شود.
به گفته مدیر فرودگاه آبادان نصب و راه‌اندازی دستگاه ILS تاثیر به سزایی در افزایش دید و متعاقب آن کاهش ابطال و تاخیرهای ناشی از کاهش دید خواهد داشت.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها