امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15059
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سکه آتی در تمام قراردادها طی یک هفته اخیر با کاهش قیمت معامله می‌شود، به طوری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سکه آتی در تمام قراردادها طی یک هفته اخیر با کاهش قیمت معامله می‌شود، به طوری که سررسید خردادماه نسبت به بیشترین نرخ معامله‌ شده، حداقل یکصد هزار تومان کاهش قیمت خورد و در سررسید تیرماه نیز همین کاهش نرخ دیده می‌شود.

بر اساس این گزارش، قرارداد آتی سکه طلا تحویل تیرماه تا لحظه تنظیم این گزارش یک میلیون و 245 هزار تومان و با حجمی نزدیک به 730 قرارداد معامله می‌شود.

همچنین قراردادهای آتی سکه طلا تحویل مرداد و شهریور ماه هر کدام با 1.08 درصد کاهش یک میلیون و 267 هزار تومان و 1.12 درصد کاهش یک میلیون و 293 هزار و 500 تومان داد و ستد می‌شود.

این گزارش اضافه می‌کند: حجم این دو سررسید نزدیک به 4 هزار و 500 قرارداد است که در مجموع به ارزش 60 میلیارد تومان داد و ستد می‌شود.

بر اساس این گزارش، کارشناسان بازار معتقدند کاهش قیمت دلار و سکه در بازار نقدی و همچنین در پایان زمان معاملاتی سکه آتی کاهش هر اونس طلا در بازارهای جهانی و چرخش آن در محدوده یک هزار و 373 دلار از عوامل اصلی این کاهش قیمت است.

تحلیل‌گران بازار معتقدند، قیمت دلار و سکه در بازار نقدی باز هم کاهش خواهد یافت و به نظر می‌رسد حباب موجود در قیمت سکه با توجه به کاهش قیمت جهانی طلا و دلار در بازار آزاد کمتر شود.

به گزارش فارس روز گذشته، سکه طلا تحویل تیرماه با کاهش 2 درصدی، یک میلیون و 243 هزار و 500 تومان معامله شد، قراردادهای آتی سکه طلا تحویل مرداد و شهریور ماه جاری نیز از کاهش قیمت مستثنی نبودند و هرکدام به ترتیب 2.23 درصد، یک میلیون و 268 هزار تومان و 1.03 درصد کاهش، یک میلیون و 296 هزار و 500 تومان خرید و فروش شدند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها