امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150590
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 333
به گزارش پیروان مــوعــود، محمد قوچانی نائب رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی ایران در سرمقاله هفته نامه صدا ارگان رسمی حزب کارگزاران به موضوع ...

به گزارش پیروان مــوعــود، محمد قوچانی نائب رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی ایران در سرمقاله هفته نامه صدا ارگان رسمی حزب کارگزاران به موضوع پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری پرداخته و اظهار داشته که حضور رئیس‌جمهور (حجت‌الاسلام حسن روحانی) در خبرگان مزیت مهمی است که ما در دوره اصلاحات از آن بی‌بهره بودیم و نقش مهمی در معادلات آینده جناح‌های سیاسی/ فقهی دارد.

وی اضافه کرده که «آیت‌الله سیدحسن خمینی نیز در مقام یک مجتهد جوان چه نامزد خبرگان شود و چه نامزدی در این دوره را صلاح نداند، نقش مهمی در تکوین و تعادل خبرگان آینده خواهد داشت که شاهد و ناظر و مجرای مهمترین نظریه سیاسی آیت‌الله خمینی است.

نائب‌رئیس کمیته سیاسی حزب کارگزاران معتقد است که اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم کارها را به مثلث «هاشمی، روحانی، خاتمی» سپرده‌اند در انتخابات مجلس پنجم باید امور را در مثلث «هاشمی، روحانی،‌خمینی» بجویند که خبرها حکایت از آن دارد که خود محمد خاتمی نیز چنین ترکیبی را بیشتر می‌پسندد.

به گفته قوچانی حُسن استراتژی «دو حسن» در این است که چشم‌انداز تداوم اصلاحات در تداوم انقلاب را پیش روی ما قرار می‌دهد و این مثلث می‌تواند حتی جناح راست سنتی و حوزوی را با گزینه‌های بهتری برای تداوم و تعالی جمهوریت و اسلامیت کشور آشنا کند و آنها را از هراس تجدیدنظرطلبی در دام بنیادگرایی نیندازد.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها