امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15060
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 180
محسن علیمردانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری گفت: نظر نمایندگان این ...

محسن علیمردانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری گفت: نظر نمایندگان این بود که تشکیل یا انحلال سازمان‌ها و حتی وزارتخانه‌ها با نظر مجلس انجام می‌شود و طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری هم از مدتی پیش آماده و امضای آن در مجلس جمع‌آوری شد.

طراح طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در مجلس افزود: اعتقاد ما این است هنگامی که سازمان مدیریت فعال بود اختلافات دولت با سایر قوا بسیار کم بود و همه اقدامات با برنامه و به صورت کارشناسی انجام می‌شد و انضباط مالی وجود داشت.

به گفته وی در زمان فعالیت سازمان برنامه، امکان جابه‌جایی سلیقه‌ای در بودجه بسیار کم بود و یکی از اشکالاتی که بعد از انحلال این سازمان به وجود آمد، تأخیر در ارائه بودجه بود که از 13 روز در سال 83 شروع شد و در سال گذشته به بیش از 80 روز رسید و مجلس مجبور به تصویب تنخواه شد.

علیمردانی تصریح کرد: از ضرورت‌های دسترسی به توسعه استفاده بهینه از همه منابع و ظرفیت‌های ملی با تمرکز بر سرمایه‌های انسانی است،  امروزه بهره‌وری از مسائل مهمی است که در تمام ابعاد زندگی مردم مؤثر است و ارتقاء آن در تمامی دنیا از جمله موضوعات اصلی خصوصاً در کشورهای توسعه‌یافته است.

نماینده مردم زنجان در مجلس اضافه کرد: همه کارشناسان و حتی مسئولان اذعان دارند که کشور ما هم گران اداره می‌شود و هم آزمون و خطا در آن زیاد است و بهره‌وری پایینی دارد. بر این اساس موضوع بهره‌وری باید همتراز موضوع برنامه‌ریزی در سطح کلان و در اولویت مدیریت کشور قرار گیرد.

این نماینده مجلس گفت: از این رو پیشنهاد شده است که با ادغام معاونت برنامه‌ریزی ومعاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری تشکیل شود.

وی با بیان اینکه این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی کارشناسی می‌شود، گفت: اگر امکان داشته باشد از کارشناسان دولت منتخب هم در بررسی این طرح استفاده می‌شود تا ایرادات قبلی سازمان مدیریت برطرف و شروع کار مشترک مجلس با دولت یازدهم باشد.

علیمردانی با بیان اینکه هیچ قصد و نگاه سیاسی در تصویب این طرح وجود ندارد، افزود: هر دولتی انتخاب می‌شد، این طرح را در مجلس ارائه می‌کردیم و قطعاً نتیجه مثبتی خواهد داشت.
 
بر اساس این گزارش حسن روحانی رئیس جمهور منتخب برنامه احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را در دستور کار داشت و این امر از شعارهای انتخاباتی وی بود.
 
برای مشاهده طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها