امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15061
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۷
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از بی‌بی‌سی، دو پزشک بریتانیایی سیستم جدیدی ارایه کرده‌اند که قادر است تصاویر سه‌بعدی مجازی از بدن انسان را در فضا پخش کند تا ...

به گزارش فارس به نقل از بی‌بی‌سی، دو پزشک بریتانیایی سیستم جدیدی ارایه کرده‌اند که قادر است تصاویر سه‌بعدی مجازی از بدن انسان را در فضا پخش کند تا دانشجویان رشته پزشکی آسان‌تر بتوانند با بدن انسان آشنا شوند.

این دو پزشک موفق شدند تصاویر گرافیکی سه‌بعدی از کلیه انسان را با اندازه 4 متر پخش کنند تا از این پس دانشجویان رشته پزشکی آسان‌تر بتوانند پژوهش‌های خود را در این زمینه انجام دهند.

این دو پزشک بریتانیایی که طرح یاد شده را طی یک کنفرانس معرفی کردند، توضیح دادند که این فناوری یکی از چند تصویر متحرک هولوگرامی محسوب می‌شود که توسعه داده‌اند.

البته دانشگاهی که این فناوری در آن توسعه یافته و ارایه شده است اعلام کرد که فعلا آمادگی اجرای آن را ندارد و در حال حاضر نمی‌تواند این فناوری را در اختیار دانشجویان رشته پزشکی بگذارد.

سخنگوی دانشگاه St George لندن در این خصوص توضیح داد: «هزینه راه‌اندازی این فناوری بسیار زیاد است. این فناوری در مرحله کنونی یک مدل مفهومی محسوب می‌شود و فعلا به صورت کاربردی ارایه نشده است».

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها