امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15070
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدشریف ملک‌زاده امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک با وزارت ارتباطات به منظور بهره‌برداری از ظرفیت 10 هزار دفتر ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدشریف ملک‌زاده امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک با وزارت ارتباطات به منظور بهره‌برداری از ظرفیت 10 هزار دفتر خدمات ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات روستایی به عنوان دفاتر اطلاع‌رسانی گردشگری اظهار داشت: ظرفیت این دفاتر می‌تواند برای معرفی روستاها برای توسعه گردشگری کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: ما در ایران ظرفیت‌های خوبی داریم و به بلوغ بالایی رسیده‌ایم بنابراین در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری باید نقشه راه را طوری ترسیم کنیم که از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود و از بوروکراسی‌های اداری جدا و خارج شویم باید کلیه موارد تصدی‌گری به بخش خصوصی واگذار شود.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: باید کل صنوف، عملیات و اجرا دستشان باشد کار ما در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نظارت و سیاست‌گذاری است.

ملک‌زاده گفت: بعضی‌ها به عنوان کارشناس نظر می‌دهند که واگذاری وظایف حاکمیتی آن هم در سازمان میراث فرهنگی چه معنایی دارد؟ معنایش این است که ما می‌خواهیم از تصدی‌گری خارج شویم، معنایش این است که وقتی مجوز یک آژانس 6 تا 8 ماه طول می‌کشد چگونه می‌شود چرخه اقتصادی و بازاریابی را محقق کنیم، مگر می شود؟ من این را قبول ندارم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: شنبه 8 تیر ماه کلیه اختیارات تصدی‌گری در سازمان را یک جا به بخش خصوصی واگذار خواهم کرد و این کار را انجام می‌دهم چون این اعتقاد بنده است، اینکه بعضی‌ها اظهارنظر کنند و کارشناسی کنند و حرفی بزنند خواهش می کنم ادامه بدهند من کار تخصصی خودم را انجام می‌دهم.

ملک‌زاده گفت: برای کمک به بخش خصوصی واگذاری‌ها انجام می‌شود مجوز‌های آژانس‌ها را هم واگذار می‌کنیم.

وی افزود: می‌گویند جنبه حاکمیتی را واگذار نکنید جنبه حاکمیتی چطور است؟ من گله دارم وقتی کار را من انجام می‌دهم خواهش می‌کنم بخش خصوصی هم اظهارنظر کند همه می‌خواهند ببینند آخر صحبت ملک‌زاده به کجا می‌خواهد برسد، اتحادیه‌ها و جامعه‌های هتل‌داری من این کار را برای شما انجام می‌دهم، اظهار نظر کنید. اینکه می‌گویند آخر دولت است و جناب ملک‌زاده نامی می‌خواهد این وظایف را واگذار کند آخر دولت را چه عرض کنم اول دولت است. من کار خودم را می‌کنم. کسانی باید از این گونه حرف‌ها و حدیث‌ها واهمه و وحشت داشته باشند که به کار تخصصی خود آگاه نیستند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: بنده کارم تخصصی و علمی است استاد دانشگاه هستم بنابراین حرف تخصصی می‌زنم به دولت‌های قبل و بعد هم فکر نمی‌کنم چون هر دولتی و هر سیستمی هم باید این راه بنده در سازمان را ادامه دهد چون ما نظرات و تفکرات بخش خصوصی را گرفته‌ایم که به اینجا داریم می‌رسیم مگر ما متخصص‌تر از بخش خصوصی هستیم. تک‌تک اینها توسط کارهای حقوقی انجام شده و به سرانجام می‌رسد احتیاج به پند و نصیحت کسی ندارم این کار را هم انجام می‌دهم حالا هر کسی بعداً نقدی دارد بیاید نقد کند. مراکز اقامتی هم به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیش از این خبری توسط خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شد تحت عنوان «سماجت‌های ملک‌زاده» مبنی بر اینکه قرار است اموری از جمله صدور مجوز برای تأسیس آژانس‌های گردشگری به بخش خصوصی واگذار شود، این موضوع در روزهای آخر دولت همراه با شائبه بود. از سوی دیگر نیز یک کارشناس مسائل حقوقی به فارس اعلام کرد که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نمی تواند وظایف حاکمیتی خود را واگذار کند اما ظاهراً با سخنرانی امروز ملک‌زاده، وی همچنان بر واگذاری کلیه امور به بخش خصوصی مصر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها