امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150703
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 292
این گروه داعش را متهم به استبداد و ارتکاب جرم کرد و متعهد شد تا زمانی که هیچ‌یک از آن‌ها روی زمین باقی نماند با آن‌ها دست به "جنگ مقدس" خواهد زد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از آن‌ که چند فرد مسلح ناشناس با اسلحه اقدام به ترور "ناصر العکر"، یک شبه‌نظامی بلندپایه وابسته به القاعده در لیبی که زمانی به جرم تروریسم در زندان‌های انگلیس به سر برده، کردند، میان دو گروه شبه‌نظامیان وابسته به القاعده و همچنین وابسته به داعش درگیری‌هایی در لیبی رخ داد که 11 کشته از دو طرف بر جای گذاشت.

این شبه‌نظامی بلندپایه وابسته به القاعده که 55 سال سن داشت و همراه با دستیارش کشته شد، زمانی در افغانستان به انجام عملیات می‌پرداخته است.

گروه وابسته به ناصر العکر موسوم به "شورای جهادی درنا" امروز (چهارشنبه) با اعلام بیانیه‌ای ترور وی را اعلام کرده و تروریست‌های داعش را عامل آن دانست. این گروه داعش را متهم به استبداد و ارتکاب جرم کرد و متعهد شد تا زمانی که هیچ‌یک از آن‌ها روی زمین باقی نماند با آن‌ها دست به "جنگ مقدس" خواهد زد.

شورای جهادی درنا همچنین از مردم خواست علیه گروه داعش به پا خیزند. در جریان درگیری‌های میان شبه‌نظامیان مرتبط با داعش در لیبی و شبه‌نظامیان گروه شورای جهادی درنا دست کم 9 تروریست داعش و دو شبه نظامی وابسته به این شورا شامل سالم دربی، فرمانده تیپ ابوسالم کشته شدند.

گروه‌های مرتبط با داعش و القاعده در سوریه نیز درگیری‌هایی داشته‌اند. سال گذشته میلادی یک شاخه وابسته به داعش کنترل شهر درنای لیبی را به دست گرفت.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها