امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150707
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 312
اوج گیری اختلافات ما بین گروهک های تکفیری
گروه تروریستی «جیش الاسلام» در بیانیه‌ای از قصد این گروه مبنی بر حمله علیه گروه تکفیری «داعش» و پایان دادن به حضور و موجودیت آن در منطقه ریف دمشق خبر داد.

اوج گیری اختلافات ما بین گروهک های تکفیری

به گزارش پیروان موعود، «زهران علوش»، سرکرده گروه تروریستی «جیش الاسلام» که به سرسپردگی و مزدوریش برای عربستان سعودی معروف است، روز گذشته (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای علیه گروه تروریستی تکفیری «داعش» اعلام جنگ کرد.

زهران علوش در بیانیه خود تاکید کرده است که نبرد جدیدی را در منطقه القلمون، واقع در ریف دمشق علیه داعش آغاز می‌کند که هدف آن پایان دادن به حضور و موجودیت این گروه در این منطقه و گشودن راهی به سمت شمال سوریه برای کمک و امدادرسانی به گروه‌های مسلح این منطقه است.

در این خصوص یک منبع نزدیک به جیش الاسلام اظهار داشت که زهران علوش پس از این بیانیه عناصر و گروه‌های وابسته به جیش الاسلام را از شمال و جنوب سوریه برای پیوستن به عناصرش در غوطه شرقی دمشق فراخوانده تا به گروهی ملحق شوند که به این منظور برای حمله علیه داعش ترتیب داده است.

این منبع افزود: گروهی که علوش برای مقابله با داعش ترتیب داده مجهز به تجهیزات نظامی سنگین و انواع زره پوش‌ها و پدافند زمینی و توپخانه سنگین است و عناصر نخبه جیش الاسلام را دربرمی‌گیرد.

منبع مذکور گفت: فرماندهی حمله علیه داعش برعهده فردی به نام «علی عبد الباقی» ملقب به «ابو معروف» گذاشته شده است.

جیش الاسلام درحالی علیه داعش اعلام جنگ می‌کند که این گروه تروریستی تکفیری در نقاط مختلف سوریه از جمله در شمال و جنوب به شدت با دیگر گروه‌های مسلح از جمله «جبهه النصره»، شاخه رسمی «القاعده» در سوریه که دارای دیدگاه‌ها و باورهای اعتقادی مشترکی با آن است، درحال جنگ است، جنگی که سلفی‌های تکفیری و حامیان این گروه‌ها از آن تحت عنوان «جنگ برادران» نام می‌برند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها