امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150720
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 384
این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند متعال طالب عزت بندگان خود است، افزود: خداوند می‌خواهد مومن عزیز، سربلند و آبرومند باشد و برای رسیدن به ...

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند متعال طالب عزت بندگان خود است، افزود: خداوند می‌خواهد مومن عزیز، سربلند و آبرومند باشد و برای رسیدن به خواسته‌اش ذلیل نشود.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان در پیش است و همه مومنان باید برای این مهمانی بزرگ آماده شوند، خاطرنشان کرد: خواهران و برادران روحانی برای تبلیغ به شهرهای خود و همینطور دیگر شهر‌ها می‌روند و بهتر است بر روی مسائل تاکید کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی به ضرورت توجه به اخلاق اشاره و عنوان کرد: نخستین موضوع  مسائل اخلاقی است که به واسطه رسانه‌های فاسد تحمیل می‌شود و در حال سست شدن پایه‌هایش است و اگر مسائل اخلاقی متزلزل شود کشور نیز متزلزل می‌شود.

وی ادامه داد: با سست شدن پایه‌های کشور و جامعه بدون تردید در نهایت نظام متزلزل می‌شود و مصداق این معضلات اخلاقی حجاب، اختلاط زن و مرد، اجناس تقلبی، طلاق‌ها بی‌دلیل و فراوان و... هستند.

این مرجع تقلید به مسائل مربوط به صرفه‌جویی تاکید کرد و افزود: در شرایطی هستیم که بیش از پیش باید به صرفه‌جویی توجه کنیم و با توجه به این‌که هم اکنون در تحریم به سر می‌بریم و حرف‌های ناموزون در این‌‌باره می‌زنند، باید عادت به صرفه‌جویی داشته باشیم، آبرومندانه زندگی کنیم و ملت و دولت از ریخت و پاش بپرهیزند.

آیت‌الله مکارم شیرازی به برگزاری مراسم‌های تجملاتی ترحیم اشاره کرد و گفت: در برخی مناطق برنامه‌های ناموزون می‌گیرند و اطعام مفصل و تجملاتی می‌دهند و گاهی هم زیر بار بدهی‌های سنگین می‌روند که همه این‌ موارد عکس دستور اسلام است.

وی اضافه کرد: اسلام دستور داده کسانی که عزیز خود را از دست داده‌اند، پخت و پز نکنند و همسایگان و بستگان برای آنها غذا ببرند، ولی الان برعکس است و مصیبت‌زدگان را به مصیبت دومی به نام تجمل گرفتار می‌کنند و عده‌ای خود را گرفتار رسم های غلط کرده‌اند.

این مرجع تقلید دعوت به وحدت و اتحاد را از دیگر موارد قابل توجه دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر اتحاد بسیار مهم‌تر از همیشه بوده و ساده‌لوحی است که خیال کنیم اگر توافقی در مسائل هسته‌ای شود دشمن دست از سر ما بر می‌دارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی عنوان کرد: تا تسلیم نشویم و اسرائیل را به رسمیت نشناسیم دشمنان دست برنمی‌دارند و آنها می‌خواهند ایران نباشد و اصل استقلال و نظام و سربلندی ما برای دشمن مزاحم است.

وی با بیان این‌که دشمنان در حال تقویت داعش هستند، ادامه داد: دشمن می‌گوید نباید گروه‌های جهادی مردم به جنگ بیایند و با داعش مبارزه کنند همه این‌ موارد برای آن است که  می‌خواهند دشمن بتواند غلبه کند و مدافعان و پر زور و پر انرژی به میدان نیایند که این واقعا شرم‌آور است و ما باید دست اتحاد به هم دهیم و نگذاریم اختلاف ایجاد کنند.

این مرجع تقلید خواستار عدم اختلاف در کشور شد و اظهار کرد: مسائل هسته‌ای و انتخابات نباید باعث اختلاف شود، زیرا اختلاف سم‌کشنده در شرایط فعلی است و دشمنان هر روز دنبال بهانه تازه هستند تا مسئله توافق را به شکست بکشانند و بگویند ایران نخواست این توافق اتفاق بیفتد.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار