امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15079
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یو‌پی‌آی، محققان آمریکایی دریافتند که نوجوانانی که چاق هستند نسبت به نوجوانانی که وزن طبیعی دارند، احتمال ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یو‌پی‌آی، محققان آمریکایی دریافتند که نوجوانانی که چاق هستند نسبت به نوجوانانی که وزن طبیعی دارند، احتمال اینکه شنوایی خود را از دست بدهند، زیاد است.

دکتر «آنیل لالوانی» استاد دانشگاه محقق اصلی تحقیقات گروه گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن از مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک گفت: بر اساس این تحقیقات، چاقی در نوجوانان با کم شنوایی یا با محدوده فرکانسی که توسط انسان شنیده می‌شود، ارتباط دارد.

دکتر لالوانی گفت: از دست دادن حس شنوایی به سلول‌های مویی درون گوش آسیب وارد می‌کند.

این تحقیقات که در «لارینگوسکوپ» منتشر شده است، نشان داد که بالاترین نرخ برای از دست دادن شنوایی 15.16 درصد نوجوانان چاق در مقایسه با 7.89 درصد نوجوانان که چاق نیستند، می‌باشد.

افراد مبتلا به کاهش شنوایی فرکانس پایین نمی‌توانند صداهایی با فرکانس 2 هزار هرتز و پایین‌تر را بشنوند و این افراد همیشه صداهای در فرکانس‌های بالاتر را می‌شنوند.

امواج صوتی در محدوده شنوایی گوش انسان از 20 تا 20هزار هرتز است.

لالوانی گفت: اغلب این افراد همیشه می‌توانند گفتار انسانی را به خوبی درک کنند اما ممکن است از نظر  شنیدن در مکان‌های پر سر و صدا مشکل داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها