امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15080
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 196
مریم پورسید در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی غربال و تشخیص اختلالات طیف اتیسم در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: این طرح در پنج ...

مریم پورسید در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی غربال و تشخیص اختلالات طیف اتیسم در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: این طرح در پنج استان خراسان رضوی، همدان، کرمان، قم و خوزستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به غربالگری 200 هزار کودک در این پنج استان گفت: انتظار بر این است که از هر 10 هزار کودک غربال شده بین هشت تا 10 کودک مبتلا به اختلالات طیف اتیسم باشند.

رئیس گروه مراکز روزانه توانبخشی بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: برنامه حساس‌سازی و آگاه‌سازی در اسفند ماه سال گذشته انجام شد و از ابتدای سال تا کنون نیز مراحل برگزاری کارگاه تشخیص را در این پنج استان سپری کردیم.

وی افزود: در ماه رمضان نیز اجرای برنامه آگاه‌سازی و تبلیغ در سطح جامعه برنامه‌ریزی شده است.

پورسید از پایلوت قرار گرفتن همدان در بین این پنج استان خبر داد و گفت: همدان از جمله استان‌های فعالی است که برنامه غربالگری در آن اجرا خواهد شد.

وی حساس‌سازی، غربال، تشخیص و مداخله را چهار بخش این غربالگری بیان کرد و اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این طرح کودکان مبتلا به این اختلالات شناسایی و به تشخیص نهایی برسند.

گفتنی است کارگاه آموزشی غربال و تشخیص اختلالات طیف اوتیسم در همدان روزهای 28 و 29 خردادماه در محل هتل باباطاهر همدان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/89017/ب20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها