امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15082
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید‌محمد حسینی امروز در هشتمین جشنواره فصلی مطبوعات اظهار داشت: در دولت نهم و دهم اقدامات مفیدی در حوزه معاونت مطبوعاتی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید‌محمد حسینی امروز در هشتمین جشنواره فصلی مطبوعات اظهار داشت: در دولت نهم و دهم اقدامات مفیدی در حوزه معاونت مطبوعاتی صورت گرفته است. به طوری که بالغ بر 2 هزار مجوز نشریه صادر شد و همچنین برای تمامی استان‌های متقاضی مجوزهای لازم به منظور ایجاد نشریه صادر شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در دولت دهم، 19 مجوز برای ایجاد خبرگزاری در کشور صادر شد. ضمن آنکه در سال‌های اخیر اقداماتی نظیر برپایی نمایشگاه مستقل مطبوعات، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و همچنین برگزاری جشنواره فصلی مطبوعات که فرصتی برای نقد و ارزیابی آثار است صورت گرفت.

وی با بیان اینکه جشنواره مطبوعات الگویی برای تمامی افرادی است که در این رشته تحصیل کنند ابراز داشت: اقدامات و برنامه‌های وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی تا روزهای پایانی دولت فعلی ادامه و استمرار خواهد داشت.

وی در ادامه درباره برگزاری نمایشگاه کتاب بیان داشت: به منظور برپایی این دوره از نمایشگاه کتاب نیازمند فضایی با مساحت 130 هزار متر مربع هستیم که در نامه‌ای با شهردار تهران این موضوع را مکاتبه کرده‌ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به خلق حماسه سیاسی توسط مردم و رسانه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در این باره از همکاری خوب تمامی رسانه‌ها اعم از رسانه ملی، روزنامه‌ها، نشریات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی یادآور شد: رسانه‌های بیگانه تبلیغاتی جهت دلسرد کردن مردم به منظور عدم مشارکت در این حماسه سیاسی داشتند اما به واسطه برگزاری همایش‌هایی نظیر همایش منادیان حماسه و همچنین انگیزه‌های مردم این حماسه به خوبی خلق شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از خبرنگاران آزادانه در مکان‌ها و محل‌های اخذ رأی برای انعکاس اخبار حضور داشتند بیان داشت: انعکاس اخبار انتخابات به طوری بود که بسیاری از دشمنان کشور زبان به تحسین گشودند.

وزیر ارشاد خاطر نشان کرد: امیدواریم در دولت یازدهم شاهد تحولات گسترده در حوزه اقتصاد و روابط خارجی خارجی باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها