امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15083
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدحسن نامی امروز در مراسم تفاهم‌نامه به منظور بهره‌برداری از ظرفیت ۱۰ هزار دفتر خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدحسن نامی امروز در مراسم تفاهم‌نامه به منظور بهره‌برداری از ظرفیت ۱۰ هزار دفتر خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی کشور به عنوان دفاتر اطلاع رسانی گردشگری اظهار داشت: استفاده از پتانسیل این دفاتر برای توسعه گردشگری فرصت بسیار خوبی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ارائه خدمات شهروندی، اطلاع رسانی مراکز گردشگری، ارائه خدمات قراردادی به اشخاص حقیقی و حقوقی، خدمات پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن، خدمات ثبت احوال و ثبت اسناد، خدمات پلیس+10 ، رزرو بلیت مسافرتی، اطلاع رسانی در رابطه با طرح های عمرانی و بهسازی، خدمات بخش تجارت و کاریابی مهمترین بخش خدماتی هستند که در دفاتر ICT روستایی ارائه می شود.

نامی گفت: بهره برداری صحیح از ظرفیت دفاتر  ICT موجب مهاجرت معکوس به روستاها خواهد شد.

جهانیان: گردشگری دیگر فقط برای اوقات فراغت نیست

منوچهر جهانیان ، معاون گردشگری کشور نیز در این مراسم گفت: این تفاهم نامه در راستای استفاده و به کارگیری ظرفیت دفاتر ICT روستایی برای معرفی جاذبه های گردشگری روستایی و عشایری در کشور است.

وی افزود: راه اندازی دفاتر اطلاع رسانی گردشگری روستایی شناخت و اطلاعات لازم را در زمینه های مختلف از جمله جاذبه های گردشگری، تاریخی، تنوع اقلیمی، محیط طبیعی و انسانی و آداب و رسوم در اختیار گردشگران و مسافران قرار خواهد داد.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: این دفاتر اطلاعات مربوط به محل اسکان و اقامت گردشگران اعم از سیاه چادرها، اقامتگاه های بومی و خانه های روستایی را در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها