امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150836
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 419
جت الاسلام والسلمین سیدباقر خسروشاهی
چند سالی است تلاش داریم تا نهضت آشنایی تجار بازاریان با احکام و مسایل کسب و کار را آغاز کنیم که الحمدالله امسال موفق شده ایم

جت الاسلام والسلمین سیدباقر خسروشاهی

به گزارش پیروان موعود به نقل از شبستان، حجت الاسلام والسلمین سیدباقر خسروشاهی، تولیت مدرسه علمیه شیخ عبدالحسین تهران در آیین افتتاح کلاس آشنایی با احکام کسب و کار (مکاسب) گفت: در گذشته بازاریان به نوعی طلبه بودند برای مثال در همین بازار پاچنار تهران یک بازاری سرشناس به نام آقای سیگاری مکاسب می گفتند.

وی با بیان اینکه فراگیری احکام کسب وکار، همین اواخر کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: شاید یکی از دلایل، فقدان حضور علما در بازار باشد؛ برای مثال در گذشته در بازار تهران حضور علمایی مانند آیات خوانساری، رضوانی، خسروشاهی و امثالهم موجب رونق این درس بود.

تولیت مدرسه شیخ عبدالحسین مادی زدگی را عامل دیگری در کاهش جلسات مکاسب دانست و تصریح کرد: امروزه در بسیاری از اماکن تجاری شاهد حضور بانوان بسیار بدحجاب هستیم که متصدیان با هدف جذب مردم آنان را استخدام می کنند و هرچه در این ارتباط تذکر دادیم افاقه نکرد.

وی اضافه کرد: چند سالی است تلاش داریم تا نهضت آشنایی تجار بازاریان با احکام و مسایل کسب و کار را آغاز کنیم که الحمدالله امسال موفق شده ایم؛ به طوری که در مسجد امام خمینی (ره) درس احکام با حضور آقایان و بانوان و تدریس حجت الاسلام والمسلمین یوسفی از اساتید حوزه برگزار می شود.

حجت السلام والمسلمین خسروشاهی با تاکید بر اینکه هر کار خیری در نتیجه نظم، نوآوری و استقامت گسترش می یابد، اظهار داشت: مبلغین نباید در بیان احکام مانند گذشته عمل کند بلکه باید نوآوری داشته باشند و بدانند مردم اولا به این مسایل اهتام داردند و ثانیا گوش شنوایی دارند. ضمن اینکه لازم است مسئولان و متصدیان در برنامه ریزی ها توجه به احکام فقهی داشته باشند. در رمضان گذشته با هواپیما عازم تبریز بودم و شروع حرکت ساعت ۱۳:۳۰ بود. لذا از نظر شرعی مسافران این هواپیما می توانستند روزه بگیرند. اما اما دقایق بعد از شروع حرکت خدمه هواپیما شروع به توزیع غذا کردند و هرچه تذکر دادم فایده نداشت.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها