امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 150887
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 354
به گزارش پیروان مــوعــود - برج میلاد تهران، این بازیگر سینما و تئاتر که شب گذشته، 29 خرداد و همزمان با دومین شب از شب‌های ماه رمضان در محله ...

به گزارش پیروان مــوعــود - برج میلاد تهران، این بازیگر سینما و تئاتر که شب گذشته، 29 خرداد و همزمان با دومین شب از شب‌های ماه رمضان در محله طهران جشنواره رمضانی شهر خدا برج میلاد تهران حضور پیدا کرده بود، برای شهروندان ماجرای اذان‌گویی خود را از پشت بام تشریح کرد.

وی در حاشیه اجرای مراسم برخوانی و ترنا بازی گفت: کودکی من در تجریش و در نزدیکی امامزاده صالح گذشت. روزهای خوب و خاطره‌انگیزی بود سحرهای رمضانی  که مادرم از خواب بیدارمان می‌کرد و با هم سحری می‌خوردیم .10، 12 تا بچه قد و نیم قد و بازیگوش بودیم که حسابی خوش می‌گذراندیم. ماه‌های رمضان وقت اذان که می‌شد روی پشت بام می‌رفتیم و با صدای بلند اذان ظهر و مغرب می‌گفتیم.

رویگری درباره بازی ترنا و خاطرات ماه‌های رمضان کودکی‌اش اظهار کرد: یادم است برای یکی از برادرهایم که صدای خوبی نداشت قیف درست کرده بودیم و سر آن تور بسته بودیم تا علاجی برای زیباتر شدن صدایش برای اذان گویی باشد. بزرگتر که شدیم شب‌های رمضان را به قهوه‌خانه‌ای در تجریش می‌رفتیم و بازی ترنا را تماشا می‌کردیم. آن جا شعر زیبایی می‌خواندند. حالا متاسفانه دیگر خبری از آن رسم و رسوم‌های گذشته نیست.

رویگری با اشاره به ضرورت احیای سنت‌های قدیمی در زندگی امروز شهروندان تصریح کرد: اقدام مناسب جشنواره رمضانی شهر خدا برج میلاد تهران ایجاد محله طهران و احیای آیین سنتی «ترنابازی» و «برخوانی» است. قطعاً نسل جوان پایتخت هیچ‌گاه از برگزاری چنین آیین‌هایی در تهران قدیم آگاهی ندارد و امروز با اجرای آن نسل جدید با آن آشنا شده و آن را به نسل بعدی نیز منتقل می‌کند.

به گفته این بازیگر، ایجاد محله طهران و همچنین فراهم کردم برنامه‌های شاد و مفرح برای شهروندان خوب و جذاب است. همین که محلی به وجود آمده که مردم می‌توانند در آن شاد باشند جای تشکر و خرسندی دارد. به هر حال مردم از حضور در برنامه‌های شاد استقبال می‌کنند. وی صحبت‌های خود را این گونه تکمیل کرد که برنامه‌ای که در آن اجرای موسیقی و نمایش‌های طنز داشته باشد و لبخند را بر روی لب‌های مردم جاری کند قطعاً مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت. من هم از اینکه در بین  آنها حضور دارم و شادی‌شان را می‌بینم خوشحال می‌شوم.

جشنواره رمضانی شهر خدا برج میلاد تهران همه روزه تا 26 تیرماه از ساعت 18 تا 2 بامداد میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

 

پیروان مـوعــود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها