امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15096
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، به دنبال صعود مقتدرانه ملی پوشان ایران به جام جهانی شور، نشاط و شعف سراسر پهنه عظیم این سرزمین را فرا گرفته است. بعد ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، به دنبال صعود مقتدرانه ملی پوشان ایران به جام جهانی شور، نشاط و شعف سراسر پهنه عظیم این سرزمین را فرا گرفته است.

بعد از پیروزی تیم ملی کشورمان، با حضور مردم در خیابان‌های پایتخت، همه چیز رنگ و بوی نشاط به خود گرفته بود و چهره‌های خوشحال مردم از کودک و نوجوان تا میانسال و کهنسال خبر از پیروزی مسرت‌بخش تیم فوتبال ایران را می‌دهد.

در کنار بوق بوق ماشین‌ها و برف‌پاک‌کن‌های متحرک در خیابان آزادی خودرویی که پرچم ایران را بر روی سقف خود پهن کرد، جلوه زیبایی به این جشن داده است.

4 روز قبل مردم شریف ایران حماسه‌ای زیبا خلق کردند، امروز هم ملی‌پوشان کشورمان حماسه ملی و ورزشی آفریدند که با خوشحالی تمام مردم از جمله پایتخت‌نشینان همراه است. حال دیگر ترافیک میدان آزادی کسل کننده و خسته‌کننده نیست و شاید همه در این فکر هستند که زمان به کندی بگذرد تا این شور و نشاط مردم ادامه‌دار باشد.

با جوانان که صحبت می‌کنیم می‌گویند دقایقی پیش از اتمام بازی ایران و کره در میدان‌های مختلف پایتخت جمع شده‌اند که این پیروزی را جشن بگیرند. گویی آنان از پیروزی تیم ملی کشورمان پیش از اتمام بازی باخبر بودند.

به اهتزاز درآمدن پرچم کشورمان در خیابان‌های پایتخت غرورآفرین است، جوانانی که شعار پیروزی سر می‌دهند تعدادشان به قدری است که از شمارش خارج است.

با یک نگاه می‌توان حدس زد که بسیاری از جوانان هم اکنون از محل کار خود در حال بازگشت به خانه‌هایشان هستند، اما امروز خسته از کار روزانه نیستند و ترجیح داده‌اند این پیروزی را در مسیر با دوستان و هموطنان خود جشن بگیرند و شعار پیروزی سر دهند.

در این شادی بیکران چهره خندان پیرزنی که در انتظار تاکسی است. نظرها را به خود جلب می‌کند، از او درباره پیروزی تیم ملی فوتبال می‌پرسم، می‌گوید: از اینکه جوانان را خوشحال می‌بینم احساس خوبی دارم.

با جوانی که خودش را دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف معرفی می کند همکلام می‌شوم می‌گوید: نذر کرده بودم اگر تیم ملی به جام جهانی صعود پیدا کند نماز شکر بخوانم و امشب حتماً این نماز را اقامه خواهم کرد.

این حماسه‌ها و پیروزی‌ها زمانی دلچسب‌تر می‌شود که مسئولان کشور نیز قدر این حماسه‌ها را بدانند و به خاطر خلق آنها از مردم و تیم ملی کشورمان قدردانی ‌کنند.

اکنون میدان و خیابان آزادی در شور و شعف مردم پایتخت‌ گم شده است و حماسه‌ها را یکی پس از دیگری نظاره‌گر است و دل تاریخ خود ثبت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار