امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 14
۱۷:۵۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 151
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 457
کیومرث کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، اظهار داشت: امسال استراتژی مدیریت واردات ادامه خواهد داشت، تا در راستای آن ...

کیومرث کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، اظهار داشت: امسال استراتژی مدیریت واردات ادامه خواهد داشت، تا در راستای آن حمایت تولید داخل صورت گیرد و تولید داخل نیز در خدمت صادرات غیرنفتی باشد.کیومرث کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، اظهار داشت: امسال استراتژی مدیریت واردات ادامه خواهد داشت، تا در راستای آن حمایت تولید داخل صورت گیرد و تولید داخل نیز در خدمت صادرات غیرنفتی باشد.

وی تاکید کرد: در سال حماسه اقتصادی باید اقتصاد بدون نفت جدی‌تر دنبال شود و برای رسیدن به آن نیز صادرات غیرنفتی توسعه پیدا کند.

معاون کل سازمان توسعه و تجارت گفت: برای حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، حمایتهای غیر متسقیم از پروژه‌های مرتبط با صادرات غیر نفتی، توسعه زیرساختها، حمایت از شرکت و برگزاری در نمایشگاه‌ها، حمایت از دعوت و اعزام هیئت‌های تجاری صورت می‌گیرد.

* پیشنهاد عوارض نیم درصدی از واردات برای حمایت از صادرات

معاون کل سازمان توسعه و تجارت گفت: همواره برنامه و بودجه در کنار هم بوده است، لذا برای آن که برنامه‌های توسعه صادرات صورت گیرد، باید بودجه مناسبی در کنار آن باشد به همین دلیل در لایحه پیشنهادی بودجه سال 92 برای آنکه منابع مطمئن و مستمری در راستای حمایت از صادرات وجود داشته باشد، پیشنهاد داده‌ایم، تا نیم درصد از واردات عوارض اخذ شده و در راستای حمایت از صادرات اختصاص پیدا کند.

* حمایت از صادرات در سال حماسه اقتصادی

وی افزود: این موضوع در حد پیشنهاد است و ممکن است پذیرفته نشود، اما مطرح کردن آن به معنای آن است که در صورتی برنامه‌های صادرات عملیاتی و اجرایی می‌شود که بودجه مناسبی برای آن وجود داشته باشد، لذا با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد بدون نفت به نظر می‌رسد در چنین شرایطی باید حمایت لازم از توسعه صادرات غیرنفتی در برنامه‌ها وجود داشته باشد.

* ارز مرجع و مبادله ای سر جای خودش است

معاون کل سازمان توسعه و تجارت درخصوص اخباری که درباره حذف ارز مرجع و مبادله‌ای مطرح می‌شود، گفت: آرزوی ما این است تا ارز تک نرخی شود، اما تا این لحظه تصمیمی گرفته نشده است و ارز مرجع و مبادله‌ای سر جای خودش است.

* جزئیات واردات 1000 خودرو

کرمانشاهی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود، وزارت صنعت مجوز واردات 1000 خودرو را داده است، گفت: اجازه دهید این موضوع را به طور کامل تا تشریح کنم، درخصوص ثبت سفارش کالاهای اولویت دهم برخی کالاها بودند که ثبت سفارش آنها به قبل از اعمال محدودیتها مربوط می‌شد، اما پرینت نهایی ثبت سفارش اخذ نشده بود لذا کالا وارد و در گمرک وجود داشت و باید توجه داشته باشیم ارزی که برای واردات این کالاها بود با ارز منشاء خارجی بوده و قبض انبار آنها نیز تا پایان بهمن‌ماه بوده است، لذا وزارت صنعت تصمیم گرفت تا با مآخذ کتاب، عوارض قبل از نصف شدن تعرفه‌ها را از این کالاها دریافت کند، تا بتوانند وارد کشور شوند.

وی افزود: من از تعداد کالاها اطلاعی ندارم و اینکه 1000 خودرو بوده یا کالای دیگری یا به هر تعداد کمتر و بیشتر بوده است باید از گمرک سوال کنید.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها