امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1510
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 267
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، هدایت اله خادمی امروز در یک نشست خبری در نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز تهران، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، هدایت اله خادمی امروز در یک نشست خبری در نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز تهران، گفت: با همت متخصصان داخلی توانستیم تحریم قدرتهای سلطه‌گر بر صنعت نفت ایران را بشکنیم.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری شمال، خاطرنشان کرد: این شرکت تنها شرکت بین‌المللی است که در خارج از کشور پروژه‌های بسیار عظیمی در دست اجرا دارد که عمده‌ترین فعالیت آن در کشور ترکمنستان است.
خادمی خاطرنشان کرد: پس از تحریمی که از سوی آمریکا اعمال شد، مجبور شدیم کمی با احتیاط در سطح خارج از کشور فعالیت کنیم.
وی گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های این شرکت، حفاری در بخش دریای خزر است که پس از اتمام کار حفاری در اولین چاه و کشف نفت و گاز در میدان سردار جنگل، کار حفر دومین چاه را با دستگاه حفاری امیرکبیر آغاز کردیم.
وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که ما در دریای خزر داشتیم، این بود که کشورهای دیگر حاشیه دریای خزر اقدام به برداشت نفت و گاز می‌کردند، اما ایران به دلیل عمق زیاد این دریا در آبهای خود، با تاخیر کار حفاری را شروع کرد.
خادمی با اشاره به دستگاه سحر2 که روز دوشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده وارد ایران می‌شود، گفت: پس از ورود این دستگاه حفاری، کار خود را در فاز 19 پارس جنوبی آغاز می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت حفاری شمال با اشاره به خرید 14 دستگاه حفاری از خارج از کشور گفت: این 14 دستگاه که 10 دستگاه آن حفاری خشکی و 4 دستگاه آن حفاری در دریاست، تا 2 سال آینده وارد ایران می‌شود.
خادمی تصریح کرد: این شرکت در استان های خشکی ایران، خوزستان، خراسان، فارس و ایلام مشغول کار حفاری است و قراردادهایی را با عراق و عمان در حال انعقاد داریم، اما به دلیل کمبود دکل حفاری هنوز نتوانستیم، همه پروژه‌ها را شروع کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها