امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151067
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 303
به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تاکید بر تعهد جمهوری اسلامی ایران بر رعایت حقوق شهروندان خود به عنوان یک وظیفه انسانی، ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تاکید بر تعهد جمهوری اسلامی ایران بر رعایت حقوق شهروندان خود به عنوان یک وظیفه انسانی، ملی و اسلامی ادعاهای  وزارت خارجه امریکا در مورد نقض حقوق بشر در ایران را که در قالب گزارش سالانه 2014منتشر شده است مردود اعلام کرد.

مرضیه افخم با تکراری خواندن ادعاهای مطرح شده اضافه کرد : این گزارش در حالی منتشر شده که  رییس جمهوری اسلامی ایران که با مشارکت بیش از 73 درصد مردم این کشور انتخاب شده است، در اجرای تعهدات انتخاباتی خود منشور حقوق شهروندی را برای حراست از حقوق مردم ایران در معرض نظر و گفتگوی ملی قرار داده و در مقابل نه تنها بیشترین آمار اعتراض و موارد نقض حقوق رنگین پوستان در امریکا در سال تهیه این گزارش  رخ داده است بلکه متحدین منطقه ای آمریکا وسیعترین جنایات خود علیه مردم را در همین سال ثبت کرده اند.

وی اضافه کرد :‌موارد متعدد نقض حقوق بشر در آمریکا از جمله رشد پدیده نژادپرستی، تبعیض گسترده علیه آمریکایی های آفریقایی تبار، افزایش فزاینده اسلام ستیزی و مبارزه با اقلیت های مذهبی، تبعیض علیه مهاجرین، خشونت لجام گسیخته پلیس آمریکا علیه شهروندان آمریکایی، حمایت بدون قید و شرط آمریکا از جنایت های رژیم صهیونیستی در منطقه و ... اعتراضات نهادهای مختلف بین المللی از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را برانگیخته است و لذا  دغدغه های مطرح شده در این گزارش برای مخاطبان غیر قابل باور است.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه گفتگوهای جاری در زمینه هسته ای  به منزله تائید  موارد نقض حقوق بشر در ایالات متحده امریکا نیست ؛ اقدامات ضدحقوق بشری در آمریکا را محکوم کرد و اظهارداشت :  بهتر است امریکا به جای دخالت درامور داخلی دیگر کشورها به بهانه حقوق بشر به مسئولیت های داخلی خود بپردازد.

سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین با اشاره به اینکه امروز استفاده ابزاری از مقوله های حقوق بشر ؛ مبارزه با تروریسم و افراطی گری و دیگر موضوعات مهم پیش روی جامعه جهانی خود به معضلی بزرگ تبدیل شده است ؛ گفت :کاملا روشن است  اینگونه گزارش ها که با اهداف خاص تهیه میشود  ؛ اهرمی  برای فشار و چانه زنی  و بهانه برای  دخالت در امور داخلی دیگر کشورها است.

سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد از تهدید ضمنی به تداوم تحریم های حقوق بشری علیه ایران تصریح کرد : همه موضوعات تحریمی علیه ایران نامشروع بوده و وجاهت قانونی ندارد  وقت آن رسیده دولت امریکا ابزارفرسوده و ناکارامد تحریم را از فهرست  اهرم های خود خارج کند.

مرضیه افخم همچنین خاطر نشان ساخت دولت ایران نسبت به مسئولیت های داخلی و بین المللی خود کاملا متعهد است و توجه  به وضعیت حقوق بشر و پیشبرد برنامه های ارتقاء حقوق شهروندان را فارغ از ادعاها و اتهامات درج شده در چنین گزارش هایی صرفا براساس ارزش های متعالی دین اسلام ، تعهد به همه ایرانیان و برمبنای اجرای قانون اساسی کشور دنبال می کند ودر اجرای این مسئولیت خطیر عزم راسخ دارد.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها