امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15108
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 230
محمدابراهیم خادمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با تاکید بر پیگیری‌های نمایندگان مجلس و دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان تصریح کرد: ...

محمدابراهیم خادمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با تاکید بر پیگیری‌های نمایندگان مجلس و دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان تصریح کرد: قانون‌گذاران باید بدانند منابع صندوق‌های بیمه بازنشستگی حق‌الناس بوده و از تحمیل قوانین غیرعادلانه و غیر بیمه‌ای به صندوق‌های بیمه اجتماعی می‌بایستی خودداری کنند.

وی افزود: متأسفانه برخی به جای انجام وظایف قانونی تلاش داشته تا خواسته‌های خود را با رنگ و لعاب تعامل به مسئولان از جمله صندوق بازنشستگی کشوری تحمیل کنند.

خادمی تصریح کرد: این عده با ابزارهای مختلف امتیازات بیشتری را برای صنف، گروه یا دستگاه خود در هنگام بازنشستگی قائل و این اقدام آنان عملاً باعث پایمال شدن حقوق بخش بزرگی از اعضای صندوق می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه معلمان، پزشکان، پرستاران، قضات، کارشناسان،‌ اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها همه عضو یک صندوق و دور سفره واحد نشسته‌اند، گفت: با این وجود حقوق برخی از این بازنشستگان 14 برابر سایر اعضای خانواده صندوق بازنشستگی بوده که این عادلانه و منطقی نیست.

مدیر نمایندگی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: بیاییم یک بار دیگر قانون را بخوانیم و برای تنظیم مقررات بعدی آن را معیار قرار دهیم.

وی ارائه تعهدات بیمه‌ای صندوق‌ها در قبال افراد عضو و زیر پوشش بر اساس قاعده عدالت و به تناسب میزان مشارکت اعم از سنوات و میزان پرداخت حق بیمه را برشمرد و گفت: باید با تنظیم ورودی و خروجی‌ها طبق محاسبات بیمه‌ای بر اساس ماده 9 بند ت قانون ساختار انجام شود.

خادمی در بخش دیگری با اشاره به فعالیت خانه مهر بازنشستگان کشوری در بجنورد از چند ماه قبل اظهار کرد: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، مجمع کانون‌های بازنشستگان استان، برگزاری نشست دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، برگزاری انتخابات هیئت مدیره کانون‌های بازنشستگی و مراسم تقدیر از بازنشستگان به مناسبت‌های مختلف از جمله برنامه‌های اجرا شده در این مرکز بوده است.

وی شمار بازنشستگان و موظفین خراسان شمالی را هم هفت هزار و 780 نفر عنوان کرد و افزود: 87 درصد از این تعداد حقوق بازنشستگی و 13 درصد حقوق وظیفه را دریافت می‌کنند.

مدیر نمایندگی صندوق بازنشستگی کشوری میزان بازنشستگان استان را 58 درصد در بجنورد، شهرستان‌های شیروان و اسفراین هر کدام 20 درصد و دو درصد نیز مربوط به سایر شهرهای خراسان شمالی دانست.
انتهای پیام/63002/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها