امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15109
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، آیا تاکنون به مدرسه‌ای وارد شده‌اید که در آن دوربین مداربسته نصب شده باشد؟ نسبت به این موضوع چه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، آیا تاکنون به مدرسه‌ای وارد شده‌اید که در آن دوربین مداربسته نصب شده باشد؟ نسبت به این موضوع چه واکنشی داشته‌اید؟

ماجرای نصب دوربین مدار بسته در مدارس در سال ۸۸ و پس از مشاهده در چند مدرسه، مورد توجه رسانه‌ها و مسئولان آموزش و پرورش قرار گرفت اما در نهایت این موضوع مسکوت ماند؛ اما از آن زمان تا کنون، روند نصب دوربین در مدارس گسترش بیشتری یافته است و این روزها می‌توان دوربین‌های مداربسته را در راهروها و حیاط مدارس متعددی مشاهده کرد.

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش همان سال‌ گفت: «درباره دوربین‌های مداربسته بر اساس مصوبات گذشته فعالیت می‌کنیم همچنین نظرات مخالف و موافقی مطرح شده است؛ بعضی دوستان اعتقاد دارند که دوربین‌های مداربسته حفاظت فیزیکی و جسمانی ایجاد می‌کند که امنیت بیشتری در مدرسه برقرار می‌شود همچنین برخی مسئولان از منظر تربیتی به این موضوع می‌نگرند و نظر می‌دهند که حضور دوربین در کلاس فضای رشد طبیعی بچه‌ها را آزار می‌دهد و موجب می‌شود رفتار واقعی خود را بروز ندهند».

در آن زمان مطرح شد که مدارس بر اساس ضوابط، مجاز به استفاده از دوربین‌ها در کلاس نیستند اما درباره استفاده از دوربین در راهروهای مدارس منع نشد.

مدیر یک مدرسه دوره متوسطه در اصفهان در این خصوص گفت: «مدرسه ما بسیار بزرگ است و برای کنترل تمام مدرسه تنها در راهروها اقدام به نصب دوربین در مدرسه صورت گرفته است».

وی اضافه کرد: «دوربین در مدرسه در جهت حفاظت از دانش‌آموزان و امنیت آنهاست».

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در این خصوص به خبرنگار فارس اظهار داشت: «استفاده از دوربین را توصیه نمی‌کنیم اما در برخی مواقع مطرح می‌شود که تجهیزات گرانقیمت در مدرسه است و جهت حفاظت از اموال مدرسه این اقدام صورت گرفته است».

وی ادامه داد: «معتقدم نصب دوربین در مدارس باید بررسی شود و در صورت لزوم و در شرایطی که به دانش‌آموزان آسیب نرسد، انجام شود».

تصویر زیر راهروی یک دبیرستان دخترانه در اصفهان است.


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها