امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15114
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 367
عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان ۲۰ خرداد ...

عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان ۲۰ خرداد به پایان رسید و مقرر شد نتایج یک هفته بعد از آخرین امتحان، اعلام شود که بر این اساس، اعلام نتایج اولیه امتحانات آغاز شده است.
وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید به مدرسه‌شان مراجعه کرده و از نتیجه امتحانات خود مطلع شوند، گفت: پس از اعلام نتایج، دانش‌آموزان ۵ روز فرصت دارند تا اگر نسبت به نتیجه امتحان اعتراضی دارند، اعلام کنند و پس از مهلت ۵ روزه، اعتراض‌ها جمع‌آوری شده و به حوزه تصحیح ارائه می‌شود.
عرفی ادامه داد: حوزه تصحیح ۳ روز فرصت دارد تا اوراق امتحانی معترضین را با مصحح جدید بررسی کرده و نتیجه را اعلام کند.
وی افزود: بر این اساس، نتایج قطعی امتحانات نهایی پس از دو هفته از برگزاری آخرین امتحان دانش‌آموزان، ارائه می‌شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از دانش‌آموزان خواست به مدرسه مراجعه کنند تا در صورت درخواست اعتراض، فرصت ۵ روزه را از دست ندهند.
به گزارش فارس، بیش از یک میلیون دانش‌آموز در خرداد امسال، امتحان نهایی دادند که امتحانات 10 درس در رشته ریاضی و فیزیک، 11 درس در رشته علوم انسانی و معارف اسلامی، 4 درس در پیش‌دانشگاهی و  5 درس در شاخه فنی‌وحرفه‌ای به صورت نهایی برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار