امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15120
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 111
«حسین عبدالغنی» مدیر سابق دفتر الجزیره در قاهره  و از اعضای ارشد جبهه نجات ملی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«حسین عبدالغنی» مدیر سابق دفتر الجزیره در قاهره  و از اعضای ارشد جبهه نجات ملی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، مخالفت خود را با تصمیم رئیس جمهور مصر مبنی بر قطع روابط با سوریه اعلام کرده و آن را به مثابه اطاعت از راهبرد آمریکا دانست.

وی اظهار داشت: راهبرد آمریکا مبتنی بر تغییر کشمکش عربی- اسرائیلی به کشمکش عربی – ایرانی و به عبارت بهتر کشمکش بین اهل تسنن و شیعیان است و به این ترتیب ما به جای جنگ با دشمن واقعی به جنگ با یکدیگر سوق داده می شویم.

عبدالغنی درخواست محمد مرسی مبنی بر اعلام منطقه ممنوعه پرواز در سوریه را محکوم و تاکید کرد که این اقدام، آغاز اشغال یک کشور عربی و اسلامی مانند سوریه با پوشش عربی آن هم از سوی مصر علیه کشوری مهم و تاثیرگذار مانند سوریه است.

وی تصریح کرد: درخواست مرسی از حزب الله لبنان به خروج از سوریه و خودداری از دخالت در مسائل داخلی آن، غیر منتظره بود در حالی که انتظار می رود حال که این درخواست را مطرح کرده است آمریکا و ناتو و اسرائیل و نیز جبهه النصره وابسته به القاعده را نیز به خودداری از دخالت در مسائل سوریه فراخواند تا درخواست آن منطقی بوده و از معیارهای دوگانه در امان بماند.

مدیر سابق دفتر الجزیره در قاهره مخالفت کامل خود را با تبدیل درگیری در سوریه به درگیری علیه مقاومت و به عبارت بهتر حزب الله اعلام کرد.

هیچ گروه مسلحی در سوریه حضور نداشته باشد

وی در عین حال گفت نباید در سوریه هیچ گروه مسلحی از جمله حزب الله حضور داشته باشد اما جبهه النصره یا هر گروه مسلح دیگری که تحت حمایت آمریکا و اسرائیل فعالیت دارند نیز باید از این کشور خارج شوند.

عبدالغنی همچنین تصریح کرد: محمد مرسی با برگزاری کنفرانس کمک به سوریه در صدد تاکید بر اجرای نقشه آمریکا بود تا به این ترتیب حمایت واشنگتن را در برابر انقلاب مردمی برای خود تضمین کند غافل از اینکه هنگامی که مردم برخاسته و انقلاب کنند هیچ کس نمی تواند از کسی حمایت کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار