امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151213
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 538
آیت الله مجتهدی تهرانی؛
ای خدایی که احتیاج نداری من شرح بدهم، خدا خودش همه چیز را می‌داند و احتیاجی ندارد که ما تفسیر کنیم، نه تنها خدا به تفسیر و سؤال احتیاج ندارد، بلکه ائمه ما هم به آن احتیاج ندارند و از احوال ما باخبرند.

آیت الله مجتهدی تهرانی؛

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

«اَللّهُمَّ اهْدِنى فیهِ لِصالِحِ الاْعْمالِ وَاقْضِ لى فیهِ الْحَواَّئِجَ وَالاْمالَ یا مَنْ لا یَحْتاجُ اِلَى التَّفْسیرِ وَالسُّؤ الِ یا عالِماً بِما فى صُدُورِ الْعالَمینَ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطّاهِرینَ.»

خدایا راهنمائیم کن در آن به کارهاى شایسته و برآور در آن حاجات و آرزوهاى مرا اى کسى که نیازى به شرح حال و درخواست ندارى اى دانا و آگاه بدانچه در دل مردم جهانیان است درود فرست بر محمد و آل پاکش.

 

 

شرح دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان - آیت‌الله مجتهدی تهرانی

 

«اللّهم اهدنی فیه لصالح الاعمال»؛ خدایا من را راهنمایی کن تا اعمال صالح انجام دهم.

برخی در این ماه وقت سحر بلند نمی‌شوند و نماز صبح خود را اول وقت نمی‌خوانند. باید سحر بلند شوید و دعا بخوانید، خودتان دعا را بخوانید نه اینکه از رادیو گوش بدهید. دعای افتتاح، دعای ابوحمزه ثمالی را بخوانید و از خدا بخواهید که شما را با بلاهایی مانند سیل و زلزله عذاب ندهد. عالمانی که به روی منبر برای مردم صحبت می‌کنند، باید قال‌الباقر و قال‌الصادق بگوید و کاری به اخبار رادیو و تلویزیون و اتفاقاتی که در کوچه و خیابان می‌افتد، نداشته باشند.

آرزوهای شرعی داشته باشید

«واقض لی فیه الحوائج و الامال» خدایا احتیاجات و آرزوهای من را برآورده کن.

هر چه احتیاجات و آرزوهای شرعی دارم را برآورده کن. مانند اینکه آرزو می‌کنم عروس یا داماد خوب پیدا کنم. خانه‌ام کنار مسجد باشد و رفیق و هم مباحثه خوبی داشته باشم. اینها آرزوهای شرعی است. اگر امید داری که کسی دیگری دعایت را استجابت می‌کند، دعایت مستجاب نمی‌شود. اگر می‌خواهی که دعایت مستجاب شود؛ ببین در دلت اگر به هیچ کس امید نداری، خدا را صدا بزنی، خدا حاجتت را می‌دهد. توسل هم پیدا کنید مخصوصاً به «نرجس خاتون» که مادر ولی وقت (عج) است. وقتی به پسرش بگوید که کسی به من متوسل شده، پسر مجبور است به حرف مادرش گوش دهد. البته توسل به همه خوب است اما آنها مقداری طول می‌کشد.

 

 

خدا به تفسیر و سوال احتیاج ندارد

«یا من لا یحتاج الی التّفسیر و السّؤال» ای خدایی که احتیاج نداری من شرح بدهم.

خدا خودش همه چیز را می‌داند و احتیاجی ندارد که ما تفسیر کنیم. نه تنها خدا به تفسیر و سؤال احتیاج ندارد، بلکه ائمه ما هم به آن احتیاج ندارند و از احوال ما باخبرند.

«یا عالماً بما فی صدور العالمین»؛ یعنی ای خدایی که ناگفته به حاجات و به اسرار خلق آگاهی.

حالا چرا خدا احتیاج ندارد به سؤال و تفسیر؟ برای اینکه عالم است و به هر چیزی که در دل مردم عالم است، خدا آگاه است؛ اما باید با خدا باشیم تا کار ما را درست کند.

خدایا بر محمد و آل اطهار (ع) درود بفرست.

التماس دعا

 

شرح دعای روز هفدهم رمضان: باید سحر بلند شوید و دعا بخوانید/آرزوهای شرعی داشته باشید+پوستر
شرح دعای روز هفدهم رمضان: باید سحر بلند شوید و دعا بخوانید/آرزوهای شرعی داشته باشید+پوستر

منبع: عمارنامه

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها