امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 151244
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۵
تعداد بازدید: 367
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، با گذشت بیش از چهار سال از آغاز بحران سوریه، نه تنها از حجم درگیری ها کاسته نشده بلکه بر میزان و شدت آن ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، با گذشت بیش از چهار سال از آغاز بحران سوریه، نه تنها از حجم درگیری ها کاسته نشده بلکه بر میزان و شدت آن افزوده شده است. در میان هر یک از گروه های درگیر بر نقاط از کشور مسلط شده و دائما برای افزایش منطقه تحت سیطره خویش ستیز می نمایند.

در نقشه های زیر به ارائه موقعیت میدانی 5 گروه اصلی حاکم بر سوریه ( نیروهای دولتی، داعش، النصره، ارتش آزاد و کردها) پرداخته می شود.

نقشه فوق: استقرار اقلیت های قومی و مذهبی را سوریه نشان می دهد. به ترتیب: از سمت چپ بالا: الف. مخلوط (خطوط مشکی و سفید)، ب. متشکل از علوی ها، سنی ها و مسیحی ها (حاشور )، ج. سنی( رنگ کرم)، د. کردها (صورتی)، س. مسیحی ها (زرد)، ک. اسماعیلی ها (سبز یشمیع)، م. درزوها(سبز)، ی.علوی ها (سبز کم رنگ).

استان های سوریه.

نقشه توزیع جمعیت در سوریه. مناطق قرمز پر جمعیت ترین ناحیه های سوریه هستند که عموما در دست نیروهای دولتی هستند.

نقشه درگیریها و مناطق تحت تصرف گروه های مختلف. نیروهای دولتی و ارتش (قرمز)، تروریست های سکولار (سبز)، گروه های کرد (زرد)، جبهه النصره (آبی و سفید)، داعش (خاکستری).

منطقه درگیری در حوالی دمشق پایتخت سوریه میان نیروهای دولتی و تروریست های جبهه النصره و ارتش آزاد.

منطقه تحت سیطره و تردد تکفیری های داعش.

میزان جمعیت هر یک از فرق و اقلیت های دینی و نژادی سوریه و محل زیست آن ها.

نمایی دیگر از مناطق تحت تصرف هر یک از جریان های دخیل در سوریه.

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها